W Urzędzie Gminy Chojnice odbyło się dziś (25.06) uroczyste wręczenie nagród laureatom drugiej edycji loterii meldunkowej. Symboliczne czeki odebrało 20 zwycięzców. W tym roku do loterii zgłosiło się 138 osób.
dziś 11:44Każdy z laureatów otrzyma po 5 tysięcy złotych. Jak poinformowano podczas spotkania, przelewy mają zostać zrealizowane jutro. Wójt Zbigniew Szczepański podkreślał, że meldunek to dla samorządu nie tylko formalność, ale też konkretne pieniądze w budżecie gminy. – Piękno gminy to przede wszystkim mieszkańcy. To oni tworzą tę wspólnotę – mówił wójt. - To bardzo dobrze, że jest nas coraz więcej. Wszystko wskazuje na to, że w gminie lepiej mieszka się niż w mieście.
Jak tłumaczono podczas konferencji, gmina otrzymuje około 7 procent od dochodu każdego zameldowanego mieszkańca. To pieniądze, z których finansowane są m.in. drogi, chodniki, ścieżki rowerowe i inne inwestycje. Podano też przykład mieszkańca Chojniczek, który wykazuje około 10 mln zł dochodu rocznie. Dla budżetu gminy oznacza to około 700 tys. zł.
Wśród laureatów były osoby, które brały udział w loterii już po raz drugi. Jednemu z mieszkańców szczęście dopisało w tym roku, a rok temu nagrodę wygrała jego żona! Najwięcej zwycięzców pochodzi z Chojniczek, pięć osób. Cztery osoby są z Charzyków. Po dwie osoby wygrały z Pawłowa i Ostrowitego. Wśród laureatów są też mieszkańcy Topoli, Silna, Nowej Cerkwi, Lichnów, Klawkowa, Sławęcina i Lipienic.
(TAF)

CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie:
Portale internetowe