Łanowa będzie jednokierunkowa, Wiśniowa ponownie główna

Wkrótce ulicą Łanową będzie możliwy ruch tylko na kierunku dworzec – ul. Drzymały. Natomiast ul. Wiśniowa na osiedlu Słonecznym zostanie wyłączona ze strefy równorzędnych skrzyżowań. Wnioskował o to zarząd samorządu mieszkańców podczas zebrania wiosną br.

Ulica Wiśniowa będzie wyłączona ze strefy równorzędnych skrzyżowań.   |  fot. google maps

Na poniedziałkowej (11.07) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster przekazał pakiet bieżących informacji dotyczących zmian organizacji ruchu na ulicach, jak i o powstawaniu nowych ulic we współpracy z chojnickim przedsiębiorcami. Jest kolejna wersja, prawdopodobnie ostateczna, jak będą parkować pojazdy na mającej być wkrótce zmodernizowanej ul. Wyszyńskiego. Jednak nie można zrezygnować z budowy drogi wewnętrznej, bo wtedy Miasto straciłoby dotację rządową. W zamian powstaną dodatkowe 22 miejsca postojowe na przydrożnym pasie zieleni pomiędzy drzewami. Będą wyłożone betonowymi ażurowymi płytami.

Została zawarta kolejna umowa UM z firmą budowlaną Józefa Urbaniaka na wspólną budowę ulicy na zasadach, jak ws. ulicy na osiedlu Bursztynowym. Będzie to łącznik pomiędzy ulicami Wielewską, a Daleką i Gdańską. Miasto ponadto zabiega o przeniesienie magazynu ZDW piasku z solą z ul. Dalekiej na tereny przy ul. Kościerskiej. Podobna umowa ma być zawarta z firmą Andrzeja Skiby. Po jej realizacji pojazdy z przetwórni przy ul. Derdowskiego w drodze do oddziału opodal osiedla Igły ominą je.

ul._Lanowa

Wkrótce, po zatwierdzeniu przez Starostę, nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Łanowej. Wówczas będzie możliwy ruch tylko z dworca do ulicy Drzymały. Natomiast auta parkujące wzdłuż ogrodzenia bazy PKS-u będą to robiły ukośnie do kierunku jazdy. Spora „rewolucja” w organizacji ruchu będzie na osiedlu Słonecznym, gdyż burmistrz po testach, które sam przeprowadzał na ul. Wiśniowej, postanowił przychylić się do wniosku działaczy z miejscowego samorządu i wyłączyć ją ze strefy równorzędnych skrzyżowań.

Włodarz miasta deklaruje także wolę wdrożenia ewentualnych zmian także na innych osiedlach. Zamierza wiosną 2023 przeprowadzić ankietę wśród mieszkańców osiedli, gdzie funkcjonują strefy równorzędnych skrzyżowań.

Więcej szczegółów w relacji video.

(je)