Łączy nas … muzyka

Nie ma wątpliwości, że muzyka łączy wolontariuszy z Chojnic oraz miast partnerskich. Na trwającą już ponad dekadę współpracę i przyjaźń, przystawiana jest pieczątka „InterTony”, czyli plenerowy festiwal muzyczny na stadionie Kolejarza.

Tegoroczna, a zarazem siódma edycja festiwalu położyła mocny akcent na punk rocka.   |  fot. (je)

Bez przeszkód w iście letnim klimacie odbyła się w sobotę 18 czerwca VII edycja Festiwalu InterTony organizowanego przez Fundację Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej. Na stadionie dla szukających orzeźwienia poza zraszaczami były napoje chłodzące. Na tzw. dużej scenie można było obejrzeć takie zespoły, jak Dezerter, legenda punk rocka, trójmiejski JAD oraz warszawski Moron's Morons.

Z zagranicznych miast zaprzyjaźnionych z Chojnicami wystąpiły hardcore’owe i metalowe niemieckie formacje No Shelter i Manøver oraz francuski Thrashtalk. Swoje umiejętności zaprezentowali także gdańsko-chojniccy deathcore’owcy z Revenge Insanity oraz warszawski hc punk’owy Wolftrap13.

W przerwach między koncertami na tzw. małej scenie, czyli na trawie w pobliżu strefy „paletowej”, dominowała muzyka o łagodniejszym brzmieniu PU'S JAM BAND w wykonaniu Petera Ullricha z Emsdetten i zaproszonych przez niego chojniczan - Pawła Wajlonisa, Bartosza Werachowskiego i Pawła Krause.

Była także okazja zakupić koszulki i inne pamiątki, wrzucić datek na rzecz chorej na SMA Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa czy dowiedzieć się czegoś o funduszach europejskich.

(je)