Kuszą wygraną lub atrakcyjną ceną

W ostatnim czasie do chojnickiej policji trafiają sygnały o osobach, które przychodzą do domów i oferują mieszkańcom kupno różnych artykułów. Najczęściej jest to drobny sprzęt AGD albo koce czy kołdry.

Policja w tego typu kontaktach apeluje o zachowanie ostrożności.   |  fot. kamien.pl

Przedmioty te zazwyczaj są marnej jakości a oferta sprzedaży to tylko pretekst, aby wejść do mieszkania i oszukać jego właściciela bądź go okraść. Sposób działania może być różny. Czasami oferujący artykuły "kuszą" atrakcyjną ceną, innym razem informują o wygranej w jakimś konkursie lub proszą o podanie danych osobowych. Mogą być to zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zazwyczaj działają w grupie. Jedna osoba "zagaduje", inna rozgląda się po mieszkaniu lub je penetruje. Najczęściej wybierają osoby starsze, które mieszkają samotnie. Do nich szczególnie kierujemy nasz apel.

Nie należy wpuszczać do mieszkania osób obcych. Jeśli taka osoba staje się natarczywa należy zadzwonić na policję lub zaalarmować otoczenie. Nie ufajmy osobom obcym informującym o wygranych w konkursach czy loteriach. Nie podawajmy swoich danych i numerów kont, również przez telefon. Pamiętajmy, że sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych najczęściej wykorzystują ich zaufanie i "dobre serce". Działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod. Jeśli w Państwa otoczeniu są osoby starsze prosimy, aby przestrzec je przed oszustami.

KPP

 1. 31 sierpnia 2011  21:07   Na Starówce też kobiety ...   pinio

  Na Starówce też kobiety narodowości romskiej zaczepiaja ludzi i oferują piły łancuchowe oraz koce. Czy na monitoringu tego nie widać ?

  0
  0
 2. 31 sierpnia 2011  18:45   KAUFLAND !   Zulus

  Przed "Kauflandem" krąży cała zgraja "czarnych" oferując piły łańcuchowe i koce! Bardzo natrętni!

  0
  0