Krzyżacy znów bronią murów miasta

Gdyby dawni Krzyżacy powrócili dzisiaj (27.08.) do Chojnic po 550 latach, odrzekliby: nasi tu są! Istotnie, znów pod murami miasta miecze krzyżują i cięciwę naciągają rycerze z rozmaitych stron.

Podobnie jak w poprzednich latach, także dzisiaj turniej rozpoczął się od uroczystego przemarszu. Następnie dzielni rycerze i nadobne białogłowy udały się do fosy miejskiej.   |  fot. (ro)

To już dziesiąty turniej rycerski, każdego roku impreza jest pamiątką po autentycznym wydarzeniu zapisanym w kartach historii Polski -  oblężeniu Chojnic w 1466 roku, poprzedzającym finał wojny trzynastoletniej.

Główna atrakcja czyli inscenizacja tamtych wydarzeń o godz. 20  a w ciągu dnia sporo się dzieje – turnieje walki na miecze, rywalizacja łuczników, konkurs par mieszanych. A poza tym liczne stoiska m.in. z harcerskiego ośrodka w Funce, gdzie można spróbować różnych dziedzin rękodzieła.

(ro) m.n.)

 1. 31 sierpnia 2016  15:18   Wstyd dla organizatorów ...   anonim

  Wstyd dla organizatorów całej imprezy,że dopuścili do takiej sytuacji. Jak się zaprasza takie towarzystwo to może lepiej wcale nie organizować? I jeszcze pieniądze idą na to z miasta!

  0
  0
 2. 29 sierpnia 2016  18:56   z mojej dawnej szkoły ...   były uczeń SP nr 2

  z mojej dawnej szkoły zrobili sobie wyszynk ?! i kto na to pozwolił?

  0
  0
 3. 28 sierpnia 2016  22:20   Pijane bractwo herbu ... (1)   mieszkanka Starego Rynku

  Pijane bractwo herbu "Zakuty Łeb", Ich pijackie ryki było słychać na całym starym mieście. Gdzie była Straż Miejska?!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 29 sierpnia 2016  18:53   To jest prawda !!! Snuli się ...   gali

   To jest prawda !!! Snuli się po mieście jak jakieś zombi! Ja bym im zrobił hotel w szkole ...pod most z tym pijanym bractwem.

   0
   0
 4. 28 sierpnia 2016  16:21   Do obejrzenia tylko wieczorna ... (2)   anonim

  Do obejrzenia tylko wieczorna inscenizacja - reszta to nuda no i jeszcze nocne ryki pseudo rycerzy na Starówce i pijaństwo na boisku Gimnazjum nr 2. To się rycerze pochlali ! Wstyd! Kto jest za to odpowiedzialny?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 28 sierpnia 2016  21:32   do gostka z 18:25   anonim

   Rycerstwo to może i piło a te kmiotki to do pięt im nie dorastają! Od kiedy to w obiektach szkolnych można pić alkohol ?! A ten debil co się nachlał albo i naćpał i łaził po gzymsie na szkolnym budynku ? Dopiero policja jak w nocy przyjechała to go z ciągała. Pytam raz jeszcze - kto za to odpowiada i gdzie była opieka nad tymi pokemonami co to się nazywają rycerstwem? Szkoła to nie hotel to budynek oświatowy. Jak nie potrafią się zachować to do hotelu z pokemonami.

   0
   0
  • 28 sierpnia 2016  18:25   Nikt nie kazał przychodzić   Anonim

   Nikt nie kazał przychodzić trzeba było siedziec na ***** w domu przed telewizorem,a to ze sobie wypili to chyba nic złego? Gdzieś jest jakiś zakaz picia alkoholu? Poprostu komuś żal ***** ściska,zresztą poczytaj książki to się dowiesz ze rycerstwo tez pijalo wszelkie trunki przed bitwa po bitwie w czasie wolnym pozdrawiam (btw. A ty pewnie apstynent?)

   0
   0
 5. 27 sierpnia 2016  22:50   o jakim powrocie do Macierzy ...   anonim

  o jakim powrocie do Macierzy oni mówią, jestem ciekawy, bo historycznie o żadnej Macierzy mowy być nie mogło?

  0
  0
 6. 27 sierpnia 2016  17:56   Hihi;) jeden na łbie ma ... (1)   anonim

  Hihi;) jeden na łbie ma kuchenny garnek, obciął uchwyty, coś tam dolutował i ma już łeb zakuty, powinien nadlecieć śmigłowiec z wielkim elektromagnesem i wyciągać rycerzyków do góry wtedy łucznicy mogliby popisać się celnością.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi