Krzyczeli Kapica kaplica, a było zmartwychwstanie

Opadły już emocje po sobotnim meczu Chojniczanki z Zagłębiem Sosnowiec, choć ten mecz pozostanie w pamięci kibiców, piłkarzy, działaczy na długo. I to z kilku powodów.

Po pierwszej połowie nie miał wesołej miny prezes klubu Maciej Polasik.   |  fot. (olo)

Z pewnością nikt nie spodziewał się, że Chojniczanka w pół godziny da sobie wbić aż trzy gole. Przy dwóch z nich znów zawiodło krycie i rywale uwolnili się spod opieki naszych zawodników, strzelając dwa gole po stałych fragmentach gry. Niektórzy kibice na trybunach zaczęli się już zastanawiać, czy to oby nie gra przeciwko... trenerowi Grzegorzowi Kapicy. Po końcowym wyniku tezę można chyba wyrzucić do śmietnika.

A trener Kapica w 30 minucie w swoim stylu … zaskoczył wszystkich, albo przynajmniej wielu. Przy stanie 0:3 zdjął z boiska nie obrońców, a ofensywnych piłkarzy (Posmyk i Kaźmierowski) oraz Szczepana. Tu trzeba podkreślić fatalne zachowanie Szymona Kaźmierowskiego, który gdy dowiedział się, że schodzi z boiska na środku boiska zdjął i rzucił na ziemię opaskę kapitana, którą dwie minuty wcześniej przejął od Pawła Posmyka. Niestety, ale takiego zachowania działacze nie mogą zostawić bez konsekwencji. W przerwie zapytaliśmy Kaźmierowskiego, czemu to zrobił. - Puściły mi nerwy, nie wytrzymałem, że muszę zejść z boiska w 30 minucie – odpowiedział.

Tym razem trenera Kapicę usprawiedliwia wynik, bo zastępcy Pieczara, Trojanowski i Parzy oraz od 46 minuty Liegienza spisali się świetnie i mieli spory udział w ostatecznej wygranej. Podobnie jak Kaźmierowskiemu nerwy puściły też wielu kibicom, którzy zaczęli wyzywać swoich zawodników oraz trenera (delikatna wersja to Kapica kaplica) i … wyszli ze stadionu. Na szczęście większość została, choć tych, którzy wierzyli jeszcze w dobry wynik, można byłoby policzyć na palcach jednej ręki. Jeśli już o kibicach mowa, to wielki plus dla „sektora C”, za wiarę, doping do końca, za co po meczu piłkarze Chojniczanki im dziękowali. Brawa też w końcu dla kibiców z tzw. „prostej” pod spikerką i z sektorów bliżej budynku klubowego, którzy w końcu potrafili po meczu zostać i oklaskami podziękować piłkarzom za walkę.

Na koniec jeszcze o zachowaniu działaczy Chojniczanki i trenera Leszka Szanka. Niektórzy kibice wypominają, że zachowali się źle, ciesząc się w taki sposób (widać na materiale wideo) z wygranej. A ja bym się nie czepiał. 90 minut targały nimi – jak i kibicami – spore emocje i pewnie bliscy byli zawału serca. Po meczu odetchnęli z ulgą i prezes Polasik, wiceprezes Klauzo, jak i trener Szank wbiegli na murawę i cieszyli się z wygranej. Nie udawali, tylko rzeczywiście byli szczęśliwi. No a w tej euforii wszyscy zapomnieliśmy, że był to tylko mecz z najsłabszą drużyną ligi...

P.s: Plus dla klubu seniora Chojniczanki i szefa Tadeusza Stencla, którzy pamiętają o „starych” piłkarzach Chojniczanki i po raz kolejny ich uhonorowali. Tym razem w 40 rocznicę pokonania Zagłębia Sosnowiec w Pucharze Polski. To miło, że ci panowie, którzy wtedy ograli Zagłębie, mogli pokazać się młodszym kibicom, którzy znają ich tylko z historii. Takich gestów brakowało wcześniej, m.in. podczas jubileuszu 80 - lecia klubu, gdzie mam wrażenie, kompletnie zapomniano o prawdziwych bohaterach Chojniczanki.

Olek Knitter

1. 26 września 2011  15:03   Dobrze napisane. Panowie ...   anonim

Dobrze napisane. Panowie Klauzo i Polasik to pomimo swoich funkcji też kibice Chojniczanki, także nie wiem co tym marudom z wcześniejszego artykułu znowu nie pasuje, że ktoś się cieszy ze zwycięstwa swojego ukochanego klubu po takiej dramaturgii?

0
    0
  2. 26 września 2011  13:57   Brawo dla drużyny za walkę ...   baltic

Brawo dla drużyny za walkę do końcowego gwizdka, za zostawione zdrowie na murawie! O to chodzi panowie piłkarze, tak należy grać w każdym spotkaniu (oczywiście jak w II połowie)! Wówczas trybuny pełne i szacunek kibiców będzie... Brawo dla trenera Kapicy za odważnie przeprowadzone zmiany, które wstrząsnęły zespołem... Bura dla Szymona Kaźmierowskiego za naganne zachowanie! Z opaską kapitana powinien pożegnać się na zawsze! Pozdrawiam

0
    0
  3. 26 września 2011  12:04   a ten wyskoczył z tą Arką, ...   anonim

a ten wyskoczył z tą Arką, Arka nam lata gdzieś

0
    0
  4. 26 września 2011  11:37   ARKA GDYNIA! (2)   ARKA GDYNIA!

ARKA GDYNIA!

0
    0
  5. 26 września 2011  09:34   Roki   Sektor dopingujący.

Prawdziwi kibice ,którzy dopingowali od 27 minuty. Malkotenci do domu. Brawo Chojna walcząca do końca!

0
    0
  6. 26 września 2011  07:41   tak to jest (4)   anonim

Daliśmy sobie wbić 3 gole bo mamy słabą linię obrony.

0
    0
  7. 26 września 2011  07:05   I to jest własnie piłka ...   anonim

I to jest własnie piłka nozna, szalona i nieobliczalna, ale to wynik idzie w swiat.

0
    0
  8. 26 września 2011  06:33   no właśnie, jak to jest że ... (1)   anonim

no właśnie, jak to jest że dajemy najsłabszej drużynie strzelić 3 bramki i to na własnym boisku