Kradli na terenie gm. Czersk i Chojnice

Wczoraj (26.01.) policjanci z Chojnic postawili zarzuty trzem mężczyznom, którzy kradli na terenie gminy Chojnice i Czersk. Ich łupem padły elektronarzędzia, olej napędowy i przewody elektryczne.

Mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.   |  fot. m.n.

W środę 25.01. policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali  dwóch mężczyzn, których podejrzewali o kradzież kabli energetycznych.  Jak ustalili śledczy, dwaj mężczyźni w wieku 22 i 27 lat dopuścili  się kilku przestępstw.  W okresie od października ubiegłego roku do stycznia br. na terenie gminy  Chojnice i Czersk dokonali trzech kradzieży. Włamali się też do  pomieszczenia gospodarczego. Z garaży, budynków gospodarczych i stodoły  ukradli olej napędowy, elektronarzędzia i przewody miedziane o łącznej wartości blisko dziewięć tysięcy złotych.

Wczoraj policjanci zatrzymali trzeciego sprawcę, 25 - latka, który również usłyszał zarzuty. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, między innymi  piłę spalinową, szlifierkę, wiertarkę i butlę gazową. Wszyscy sprawcy są mieszkańcami gminy Chojnice. Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Kto kradnie z włamaniem podlega  karze od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców, aby we właściwy sposób zabezpieczali swoje mienie. Należy zamykać pomieszczenia gospodarcze i garaże. Jeśli jest to możliwe, nie pozostawiać w tych miejscach szczególnie wartościowych przedmiotów, zwłaszcza elektronarzędzi.

KPP

 1. 27 stycznia 2012  13:14   a to już miej pretensje do ...   anonim

  a to już miej pretensje do Policji bo to wiadomość od nich zresztą masz KPP czyli Komenda Powiatowa Policji, proste ja budowa cepa a ty chociaż żabą nie jesteś to nie kumasz.

  0
  0
 2. 27 stycznia 2012  12:47   DLACZEGO NIE PODAJECIE Z ...   LIO

  DLACZEGO NIE PODAJECIE Z JAKIEJ WSI ONI SĄ?? DO KITU TAKIE WIADOMOŚCI!!!!

  0
  0
 3. 27 stycznia 2012  12:02   Szkoda ze nie podano nazwisk ...   zuczek malutki

  Szkoda ze nie podano nazwisk złodzieji.Na przyszlosc wiedzielibysmy kogo kijem potraktowac,psem poszczuc lub walic bez opamietania z dwurury.

  0
  0