Kradli, aż wpadli!

Kryminalni z chojnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do domku letniskowego na terenie Chojnic oraz sklepu w miejscowości Moszczenica.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, jednak podejrzani mogą trafić do więzienia nawet na 15 lat, gdyż dopuścili się tych przestępstw w tzw. recydywie.   |  fot. KPP

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 42 lat podejrzanych o kradzież z włamaniem do domku letniskowego. Do zdarzenia doszło na początku maja. Sprawcy wyłamali drzwi tarasowe i ukradli wiatrówkę, dwa radia i nóż o łącznej wartości ponad 2 tys. złotych.

Dzięki szeroko zakrojonej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że ci sami mężczyźni, mieszkańcy Chojnic, odpowiadają również za kradzież z włamaniem w miejscowości Moszczenica, do której doszło pod koniec stycznia tego roku. W tym przypadku zatrzymani mężczyźni ukradli wyroby tytoniowe oraz gotówkę.

W najbliższym czasie za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, jednak zatrzymani mężczyźni mogą  trafić za kraty nawet na 15 lat, bo dopuścili się tych przestępstw w tzw. recydywie, a w ten czas kodeks karny przewiduje zwiększenie górnej granicy kary nawet o połowę.

KPP