Kosmalski dwukrotnie bezkonkurencyjny

Świetnie spisali się na Zatoce Gdańskiej młodzi żeglarze ChKŻ Chojnice/UKS Ket podczas regat z cyklu Nivea Błękitne Żagle. Klub ChKŻ/UKS Ket reprezentowało 8. zawodników.

Zawodnicy ChKŻ.   |  fot. ChKŻ

Żeglarze musieli zmagać się nie tylko z przeciwnikami, ale również z wiatrem, który pierwszego dnia regat wiał zbyt mocno i wyścigi się nie odbyły, a drugiego wiał słabo i w dodatku często zmieniał kierunek. Z trudnymi warunkami świetnie poradził sobie jednak Patryk Kosmalski z ChKŻ/KET, który wygrał w wyścigu o Błękitną Wstęgę, wyprzedzając klubową koleżankę Anię Maszkowską.

Miejsca pozostałych zawodników naszego klubu: 7. Tomasz Januszewski, 32. Mateusz Grzempa, 49. Eryk Michalak, 61. Patryk Wełninski, 62. Piotr Kowalski, 64. Jerzy Ilnicki. Startowało 126 zawodników. W drugim wyścigu zawodnicy popłynęli w dwóch kategoriach wiekowych – do 9 i do 11 lat.  W kategorii do 9 lat ponownie wygrał Patryk Kosmalski, wyprzedzając Igora Siatę i Mikołaja Grubbę z Zatoki Puck. 6. na mecie był Mikołaj Grzempa, 31. Jerzy Ilnicki, a 46. Piotr Kowalski. Wystartowało 73 zawodników. W kategorii do lat 11 Anna Maszkowska była 9. Tomasz Januszewski przypłynął na metę na 10. miejscu, Patryk Wełninski na 34., a Eryk Michalak był 46. Startowało 53 zawodników. - Należy podkreślić, że dla większości zawodników był to pierwszy start na akwenie zatokowym – podsumował zawody trener Mariusz Sołtysiak.

Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego

W dniach 20 - 21.08. odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego” w klasach 420 i L’Equipe. Warunki wietrzne pierwszego dnia były bardzo trudne, a wiatr wiejący w porywach 11 m/s sprawiał żeglarzom sporo problemów. Warunki poprawiły się drugiego dnia regat. Wiatr wiejący z prędkością 2-3 m/s oraz słoneczna pogoda pozwoliły na dokończenie rywalizacji. Regaty w klasie 420 wygrała załoga ChKŻ Chojnice Łukasz Wyrowiński i Dominik Janowczyk. Drugie miejsce na podium zajęli Marcin Szałapata i Krzysztof Kulesza z KŻ VI-KING Człuchów. Trzecie miejsce przypadło w udziale Marcinowi Bargińskiemu i Piotrowi Kamińskiemu z YKP Gdynia.

W klasie L’Equipe zwyciężyła załoga LKS Charzykowy Sandra Papka i Martyna Zielińska. Drugie miejsce dla Marty Samsel i Zuzanny Perkowskiej z AZS AWFiS Gdańsk. Na najniższym stopniu podium stanęli Sebastian Żmich i Dominik Białek z LKS Charzykowy. Regaty udało się przeprowadzić dzięki dofinansowaniu przez Samorząd Województwa Pomorskiego w Gdańsku.