Konferencja prasowa z władzami miasta [video]

Podczas dzisiejszej (2.08.) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster i jego zastępca omówili bieżące miejskie sprawy. Na spotkaniu z dziennikarzami głos zabrał także Grzegorz Czarnowski, dyrektor wydz. edukacji.

W ratuszu odbyła się konferencja prasowa burmistrza Arseniusza Finstera oraz wiceburmistrza Adama Kopczyńskiego. Poruszyli oni kilka spraw oraz skomentowali wydarzenia w mieście.   |  fot. ilustrac./A. Zajkowska

Arseniusz Finster, spotkanie rozpoczął od informacji, które priorytetowe inwestycje w mieście zostały zgłoszone do Polskiego Ładu. Opowiedział także o tzw. zachodnim obejściu Chojnic, które marszałek województwa zgłosił do Programu Budowy 100 Obwodnic na lata 2020-2030 oraz o dużej stracie dla budżetu miasta z tytułu podatku PIT, jeśli tzw. nowy ład wejdzie w życie. Włodarz w pigułce podał także informacje o toczących się w mieście aktualnie inwestycjach.

Adam Kopczyński opowiedział natomiast o wstępnych wynikach badań archeologicznych w Dolinie Śmierci w kontekście wczorajszej rocznicy Powstania Warszawskiego oraz opowiedział jak widziałby obchody wybuchu II wojny światowej w naszym mieście. Poruszył także temat programu  „STOP dla smogu w Chojnicach”, spisu powszechnego ludności i finansach zabezpieczonych na odrestaurowanie dworca kolejowego.

Jako trzeci głos zabrał Grzegorz Czarnowski. Dyrektor wydziału edukacji opowiedział m.in. o zrealizowanych w ciągu ostatniego roku inwestycjach w szkołach podstawowych.

Całą konferencję publikujemy w zakładce video.

Anna Zajkowska