Koncert muzyki francuskiej "Między Sekwaną a Wisłą"

Chojnickie Centrum Kultury i Chojnickie Towarzystwo Polsko-Francuskie zapraszają 19 października na koncert w wykonaniu zespołu Francois Trio. To 90 minut niezwykłej podróży między Sekwaną a Wisłą.

Muzyka która zestawia ze sobą dwie kultury: francuską i polską, poprzez adaptacje istniejących przebojów. Usłyszymy francuskie przeboje w polskim brzmieniu oraz polskie w języku francuskim.   |  fot. ChCK

Przeniesiemy się na przedmieścia Paryża, zajrzymy na poddasza malarzy i poetów, zagubimy się w ciasnych uliczkach i na barwnych placach, przysiądziemy do stolików by sączyć wino, odwiedzimy miasta portowe i odkryjemy regionalne uroki Francji. Muzyka Francois konfrontuje dwie kultury: francuską i polską.

Przesłaniem pierwszej, dwutomowej, świeżo wydanej płyty Francois, zatytułowanej “Vis-à-Vis” jest kołysanie słuchaczy między najpiękniejszymi francuskimi utworami m.in. Charles’a Aznavoura, Edith Piaf, Jacques’a Brela i Georges’a Brassensa śpiewanymi w polskiej adaptacji, a największymi polskimi przebojami Czesława Niemena, Skaldów, Zbigniewa Wodeckiego oddanymi w francuskim brzmieniu. Na koncertach nie zabraknie także własnych aranżacji i kompozycji.

Chojnickie Centrum Kultury. Czwartek 19 października, godz. 18:00. Bilety: 40 zł. (do nabycia w kasie ChCK i przez internet).

ChCK