Kolizje na drogach powiatu chojnickiego

Wczoraj w powiecie chojnickim było bardzo ślisko. Nie wszyscy kierowcy zachowali ostrożność i dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze. W Czersku i w Chojnicach doszło do kolizji drogowych.

Winny tej kolizji w Czersku, ukarany został mandatem w wysokości 220 zł.   |  fot. arch.

28 lutego przed godz. 8.00 dyżurny chojnickiej komendy odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej w Czersku. Na miejscu zdarzenia patrol Policji ustalił, że 30 - letni mieszkaniec Czerska kierujący volkswagenem wyjeżdżając z ulicy Gajowej na ulicę 21 Lutego wpadł w poślizg i uderzył w prawidłowo jadące renault. Oba auta zostały mocno uszkodzone. Funkcjonariusze zatrzymali oba dowody rejestracyjne. Kierowca volkswagena za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 zł.

O godzinie 21.00 do stłuczki doszło w Chojnicach. I w tym przypadku okolicznością towarzyszącą zdarzeniu drogowemu była śliska nawierzchnia jezdni. 45 - letni chojniczanin kierujący volkswagenem w momencie skręcania w prawo wpadł w poślizg i uderzył w bok toyoty. Za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych i spowodowanie kolizji mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od volkswagena, który nie nadawał się do dalszej jazdy.

Z kolei nieprawidłowe wyprzedzanie było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w Jeziorkach. 36 - letni mieszkaniec Czarnej Wody kierujący mercedesem uderzył w skręcający w lewo ciągnik rolniczy. Sprawca kolizji dostał mandat karny w wysokości 500 zł. Dodatkowo policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny ursusa, gdyż – jak się okazało – pojazd był w niewłaściwym stanie technicznym i nie miał aktualnych badań diagnostycznych.

KPP

 1. 3 marca 2013  12:01   Ślisko?   Waldek

  Za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.Nie wierze Chojnicka policja tak powiedziała ? Chyba nie ci z tej skody , w grudniu miałem podobne zdarzenie było slisko i ci policjanci ze skody powiedzieli że w Chojnicach obowiązuje 50km/h obojętnie jakie warunki . Gratuluje tym policjantom znajomości przepisów drogowych.

  0
  0
 2. 2 marca 2013  11:15   zwolnij (1)   xxx

  smiech na sali kierowca dostal mandat za niedostosowanie predkosci do warunkow na drodze A KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA DROGI zeby byly przejezdne ten mandat powinna dostac firma ktora tam odsnieza i sypie sol

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 2 marca 2013  16:23   ino karac karac!!!! trzeba ...   BCE

   ino karac karac!!!! trzeba doic krowe jak jest okazja i sposob. tym oslom od plugow dac te mandaty to by sie skonczylo takie cos.

   0
   0