Odbyło się spotkanie Bogdana Kuffla z młodym kolekcjonerem Liwiuszem Remiszke. Chłopiec jest uczniem Szkoły Podstawowej im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich w Nowej Cerkwi.
11 grudnia 2025 09:24Liwiusz ujawnił swoje zamiłowania kolekcjonerskie przy okazji akcji pod hasłem „Jesień w bibliotece”, gdzie uczniowie i nauczyciele prezentowali swoje kolekcje i rękodzieło. Chłopak wyróżnił się wśród prezentujących gdyż wystawił najwięcej różnego rodzaju eksponatów. Ponadto posiada on wiedzę o swoich zbiorach i ciągle ją wzbogaca.
W uznaniu jego hobby nauczycielki zorganizowały spotkanie chłopca ze znanym regionalistą, historykiem i kolekcjonerem Bogdanem Kufflem. Została zaprezentowana wystawa ” Od pieczęci do herbu- dzieje miejskiego znaku”. Były opowieści na temat poszczególnych eksponatów oraz bardzo cenne porady kolekcjonerskie.

W czasie spotkania padły ważne słowa „ Warto kolekcjonować, warto mieć marzenia, warto robić cokolwiek, co Cię oderwie od sztucznej inteligencji. Zbieraj to, co daje Ci frajdę i próbuj pogłębić wiedzę na temat tego, co aktualnie zdobyłeś” P. Bogdan podzielił się z Liwiuszem swoimi doświadczeniami z kolekcjonerstwem np. tym,że warto podjąć decyzję -co będziemy kolekcjonować, ponieważ nie sposób mieć wszystkiego. Warto też na bieżąco spisywać swoje zbiory i informacje o nich.
Rozmowa była bardzo ciekawa i inspirująca. Może być przesłaniem dla wielu młodych. Nie zapominajmy o tym,że istnieje dużo ciekawych aktywności w świecie realnym, którymi warto się zająć. Świat wirtualny jest niezaprzeczalnie potrzebny, ale są w nim pułapki i zagrożenia. Młodzi ludzie, którzy mają hobby są na te niebezpieczeństwa mniej narażeni.
A. K.

CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie:
Portale internetowe