Kolejny sukces w radioorientacji

Zawodnicy Wojskowego Klubu Sportowego Chojnice po raz kolejny przyjechali z zawodów sportowych w radioorientacji z medalami. Tym razem były to XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w konkurencjach klasycznych.

Medal i dyplom za zajecie III miejsca dla Katarzyny Peplińskiej.

Zawody zostały rozegrane w miniony weekend (30.07.-1.08.) w okolicach Warszawy. Początkowo planowano je rozegrać w naszym regionie, ale ze względu brak wolnych miejsc w Bursie w terminie mistrzostw, zostały przeniesione. WKS był reprezentowany przez sześcioosobową ekipę. Poszczególne konkurencje rozegrano na mapach topograficznych rejonów leśnych „Zbójna Góra” i „Aleksandrów”. Trasy przebiegów dla poszczególnych kategorii wiekowych wynosiły od 8 do 11 kilometrów. Teren był piaszczysty z licznymi podbiegami. Dla Anny Pilarczyk, czołowej zawodniczki kadry Polski, był to ostatni sprawdzian kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata w Radioorientacji Sportowej, które odbędą się od 13.09. do 18.09.2010 w Chorwacji w rejonie Opatia. W drugiej połowie sierpnia weźmie udział w obozach treningowo - kondycyjnych na terenie Polski i Czech.

Pierwszego dnia rozegrano zawody na częstotliwości 144 MHz (UKF). Drugiego dnia było to 3,5 MHz (KF). Najwyżej sklasyfikowana została Anna Pilarczyk, która w kategorii K-20 UKF zajęła I miejsce, w KF III miejsce. Srebrny medal w konkurencji KF zdobył Tomasz Owczarski (UKF 4 miejsce). Brązowe medale zdobyli: Ryszard Ciesielski w kategorii M-60 (UKF oraz KF) oraz trzynastoletnia Katarzyna Peplińska w kategorii K-18 (UKF). Marek de Rosier zajął 8 (UKF) i 4 miejsce (KF), Filip Smalczewski osiągnął 8 rezultat w obu konkurencjach.