Kolejne punkty na koncie Chojniczanki

Rozgrywki w II lidze w tym sezonie dobiegają końca. Zostały do rozegrania jedynie 4 kolejki (nie licząc play-offów o awans). Jedno ze spotkań miało miejsce dziś wieczorem w Chojnicach, gdzie Chojniczanka zmierzyła się z Sokołem Ostróda.

Faworytem spotkania była walcząca o awans Chojniczanka, co też potwierdziła zdobytymi golami.   |  fot. Rmak

Chojniccy kibice długo czekali na powrót na trybuny i wreszcie się doczekali, co było dodatkowym argumentem przemawiającym na korzyść gospodarzy. Jednak runda jesienna pokazała, że goście przyjechali z nastawieniem woli walki, tym bardziej, że w ub. roku pokonali dzisiejszych rywali.

CHOJNICZANKA - SOKÓŁ 2:0 (0:0)

Chojniczanka: Sokół - Grobelny, Grolik, Bartosiak, Mudra, Czajkowski, Golański (56 Ziętarski), Ryczkowski (84 Napołow), Mikołajczak (78 Rakowski), Klichowicz, Skrzypczak (56 Olaf Nowak).

Bramki: 1:0 Skrzypczak 55, 2:0 Klichowicz 77

Żółte kartki: Mazurowski (Sokół).

Do przerwy kibice bramek nie zobaczyli, chociaż sporo się działo a obie strony miały wiele okazji na otwarcie wyniku. W początkowych minutach przyjezdni grali agresywnie, popełniali przy tym sporo fauli. Gospodarze jak i goście atakowali skrzydłami jednak bez powodzenia.

Druga połowa to kontynuacja ofensywnej gry jednej jak i drugiej strony. Swoje nadarzające się okazje wykorzystali zawodnicy Chojniczanki. W 55 minucie błąd defensywy gości wykorzystał Skrzypczak a w 77 minucie na 2:0 po indywidualnej akcji, w sytuacji sam na sam podwyższył Klichowicz. Do końca sezonu zostały 4 decydujące mecze, które dostarczą kibicom, miejmy nadzieję wiele sportowych wrażeń.