Kolejarz odjechał z trzema punktami

Od zwycięstwa rozpoczęli tegoroczny sezon w A-klasie piłkarze chojnickiego Kolejarza. Zespół Pawła Skiby, dla którego był to debiut w roli trenera, pokonał w Konarzynach Spartę 2:1.

Zwycięstwem zainaugurowali sezon piłkarze Kolejarza.   |  fot. (olo)

Sparta to beniaminek A-klasy. Kolejarz po spadku z V ligi cały czas próbuje się pozbierać, a w tym sezonie ma tego dokonać nowy szkoleniowiec Paweł Skiba. Na boisku widać było różnicę, zwłaszcza do przerwy. Goście z Chojnic byli lepiej zorganizowani, grali dokładniej i stwarzali sytuacje bramkowe. Dwukrotnie piłka po strzałach Damiana Szmaglińskiego i Roberta Drewka lądowała na poprzeczce bramki gości. Lepiej ustawiony celownik miał natomiast kapitan Kolejarza Kuba Błaszkowski. Najpierw – po fatalnym kiksie bramkarza Sparty - trafił do siatki z rzutu wolnego, a tuż przed przerwą po rzucie rożnym podwyższył strzałem głową. Sparta grała za dużo górą, piłkarze gospodarzy wrzucali wiele piłek w pole karne, ale wszystkie pewnie łapał grający trener Paweł Skiba.

W drugiej połowie Kolejarz skupił się na obronie wyniku, a najlepszej sytuacji nie wykorzystał Szmagliński, przegrywając pojedynek sam na sam. Kilka razy groźnie zaatakowała Sparta, ale Skiba był na miejscu i potwierdził, że będzie pewnym punktem chojnickiego zespołu. Kolejarz skutecznie bronił wynik aż do ostatniej minuty. Wówczas sędzia gwizdnął dyskusyjny rzut karny, a gospodarze go wykorzystali. Na zremisowanie zabrakło już im czasu i na koniec meczu to Kolejarz odtańczył kółeczko radości. W kolejnym meczu Kolejarz zagra u siebie z Victorią II Kaliska.

Wyniki 1. kolejki: Korner Korne - Borowiak Czersk 2:2, Sławek Borzechowo - KS Grabowo 7:4, Sparta Konarzyny - Kolejarz Chojnice 1:2, Victoria II Kaliska - Kornowscy Szarża Krojanty 2:1, Wda Lipusz - Santana Wielki Klincz 2:1, Tęcza Brusy - Sokół Zblewo 1:3.

Tekst i fot. (olo)

1. 24 sierpnia 2011  08:04   brawo   brawp!

Brawo, Lech rok temu odpadł ze Spartą, a nasz Kolejarz rozjechał ich 1-2 na wyjeździe ! super!