Kobieta wpadła pod forda (foto, video) - aktualizacja

Dziś około 16.30 kierujący fordem scorpio potrącił przy ulicy Człuchowskiej starszą kobietę. Ranną zabrało do szpitala pogotowie. 81 - letnia kobieta przechodziła przez ulicę w niedozwolonym miejscu.

Poszkodowana kobieta została odwieziona do szpitala.   |  fot. (olo)

Do zdarzenia doszło w okolicach sklepu spożywczego tuż za skrzyżowaniem z ulicą Ildefonsa Gałczyńskiego. Kobieta została potrącona przez 42 - letniego chojniczanina. Trafiła do szpitala. Kierujący samochodem był trzeźwy. - O tej porze roku szybko zapada zmrok i jest ciemno. Apelujemy więc do użytkowników dróg, zarówno kierowców jak i pieszych, o szczególną rozwagę – mówi Magdalena Stolp, p.o rzecznika prasowego w KPP w Chojnicach.

- Ta starsza pani tu przechodziła, bo do przejścia dla pieszych jest bardzo daleko. Jedno jest na rondzie, a drugie dopiero na wysokości kościoła Matki Bożej Fatimskiej – mówią nam mieszkańcy Człuchowskiej, którzy byli na miejscu wypadku.

Aktualizacja: 24.11. Kobieta potrącona w tym wypadku zmarła w szpitalu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Tekst i foto: (olo)

fotoreportaz.jpgrelacja_video.jpg

Potrącenie pieszej na pasach

Również wczoraj w centrum Chojnic doszło do potrącenia osoby przechodzącej przez przejście dla pieszych. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. We wtorek (22.11.) około godziny 19.30 dyżurny policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym. Policjanci ustalili, że na przejściu dla pieszych przy ul. Sukienników w Chojnicach kierujący hondą potrącił kobietę. 73 - letnia mieszkanka Chojnic w wyniku odniesionych obrażeń trafiła do szpitala. 59 - letni mieszkaniec Gminy Chojnice, który kierował autem był trzeźwy. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci z Chojnic.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność. Pamiętajmy, że wcześniej zapada zmrok, co wpływa na ograniczenie widoczności. Ważne, aby kierujący pojazdami dostosowywali prędkość do warunków ruchu, piesi zaś starali się być jak najlepiej widoczni.

KPP

 1. 12 grudnia 2011  20:42   kierowca może pójść do ...   hi

  kierowca może pójść do więzienia?

  0
  0
 2. 10 grudnia 2011  02:04   dlaczego niedozwolonym?   pijacy rowerzysta

  jaka musi byc odleglosc od najblizszego przejscia, by przechodzenie nazwac niedozwolonym? czy dawne 100m obowiazuje? kierowco zwolnij.

  0
  0
 3. 23 listopada 2011  20:00   paliwo   Łysy

  http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8050

  0
  0