Klub z Chojnic w czołówce klasyfikacji wszystkich klubów bokserskich na rok 2022

W zestawieniu znalazły się kluby, których zawodnicy potwierdzili swoje umiejętności, zyskując punkty podczas współzawodnictwa sportowego. Pod uwagę brane były kategorie wiekowe młodzika 14 lat, juniora młodszego 15-16 lat.

Zawodnicy Boxing Team we wszystkich kategoriach od lat są wysoko kwalifikowani w rankingach.   |  fot. ilustrac./je

Juniora 17-18 lat oraz młodzieżowca 19-23 lata. W każdej z tych grup ekipa Boxing Team Chojnice odnosiła sukcesy i po raz kolejny potwierdza przynależność do krajowej czołówki w polskim boksie. Podopieczni trenera Marcina Gruchały w 2022 roku przywieźli 10 medali rangi Mistrzostw Polski. Trzy złote, pięć srebrnych i dwa brązowe oraz nagrody drużynowe dla jednego z najlepszych klubów w Polsce.

Wysoko oceniona przez Pomorską Federację Sportu oraz Urząd Marszałkowski gala boksu organizowana z okazji XV-lecia klubu pod nazwą Chojnicki Boxing Show ,która przyciągnęła na trybuny stadionu miejskiego ,,Chojniczanka' ponad 1000 widzów i przeszła do historii swą niesamowitą dramaturgią. 

- Cieszę się, że możemy tak pięknie promować miasto, gminę i powiat oraz utrzymywać nas wysoko w rankingach. W zeszłym roku byliśmy sklasyfikowani na trzecim miejscu w tym roku jest piąte - powiedział prezes Boxing Team Andrzej Mielke. - Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w tym ogromnym sukcesie, sponsorom grupie Enea S.A oraz Żwirowni Chojnice, a naszym zawodnikom oraz trenerom gratuluję odwagi i osiągniętych wyników – dodał.

(nad.)