Klocki LEGO o właściwościach terapeutycznych – sprawdź, jak działają na dziecko

Dzisiejszy świat zabawek jest pełen rozmaitych propozycji. Ogromny wybór przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Nie bez powodu sklepy z zabawkami są nazywane prawdziwym rajem dla najmłodszych.

Powszechnie wiadomo, że klocki doskonale rozwijają zdolności manualne oraz wspomagają rozwój wyobraźni i logicznego myślenia.   |  fot. ilustrac.

Każdy rodzic chce, aby podarowana zabawka pozytywnie wpływała na rozwój pociechy. Na co w takim razie powinien paść wybór? Naszą odpowiedzią są klocki LEGO o właściwościach terapeutycznych! Omówimy je nieco szerzej w poniższym artykule. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź, jak zadbać o rozwój swojego dziecka. Dowiedz się o zaletach zabawek edukacyjnych

 

Dzieciom niezależnie od wieku należy dostarczać jak najwięcej bodźców pozytywnie wpływających na ich rozwój. Powód? W tak wczesnym okresie ich mózg można porównać do niezwykle chłonnej gąbki. Dzięki temu z łatwością nabywają nowe umiejętności, a także gromadzą wiedzę o otaczającym ich świecie. Co więcej, to właśnie w wieku dziecięcym podczas zdobywania nowych zdolności i informacji powstaje najwięcej połączeń nerwowych, co okaże się bardzo pomocne w późniejszym wieku.

 

Nie bez powodu powstało przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Wybieranie zabawek edukacyjnych pozwala także pokazać dziecku, że nauka nie musi być nudna! Prowadzona w formie zabawy doskonale rozbudza ciekawość świata, a także zachęca do dalszego doskonalenia. Wyżej wspominaliśmy, że świetnie sprawdzą się tutaj klocki LEGO. Musimy zaznaczyć, że są one przeznaczone zarówno dla dzieci powyżej 1 roku życia, jak i nieco starszych. Jak widzisz, z łatwością znajdziesz zestaw pasujący do Twojej pociechy.

 

Wybierz zestaw klocków LEGO i wyrusz ze swoją pociechą w wartościową podróż

 

Przejdźmy zatem do wyjaśnienia właściwości terapeutycznych klocków LEGO. Powszechnie wiadomo, że klocki doskonale rozwijają zdolności manualne oraz wspomagają rozwój wyobraźni i logicznego myślenia. Czy wiesz, że to właśnie klocki LEGO wykorzystywane są w dziecięcych terapiach? Układanie rozmaitych konstrukcji zapewnia dziecku relaks oraz stanowi skuteczny sposób na poradzenia sobie ze stresem. Co więcej, podczas wspólnej zabawy z Tobą lub rówieśnikami, pociecha uczy się jak pracować w grupie, aby osiągnąć oczekiwany rezultat. Klocki LEGO pomagają także wyciszyć się oraz nauczyć skupienia na wykonywanej czynności.

 

Pojawia się kluczowe pytanie – jak przekonać dziecko do układania klocków? Wystarczy wybrać odpowiedni zestaw z ulubionymi bohaterami! Szeroki wybór znajdziesz pod adresem klocki-2.pl. W asortymencie dostępne są LEGO Jurassic Park, Disney, Minions, DUPLO, Friends i wiele innych. Jedno jest pewne – każdy znajdzie coś dla siebie, a to wszystko w atrakcyjnej cenie! Wszystkie dostępne zestawy posiadają informację o tym, dla jakiego przedziału wiekowego są przeznaczone. Sprawdź ofertę sklepu KLOCKI-2.PL i zobacz, jak poprzez zabawę wpłyniesz na rozwój swojej pociechy!

 (mat. zewnętrzny)