Kilka sposobów na zasłonięcie okien przed słońcem

Człowiek bywa marudny i wiecznie niezadowolony z aury za oknem. Zimą tęskni za słońcem, a kiedy przygrzewa wiosenne lub letnie słoneczko, robi wszystko, aby się przed nim uchronić.

Osłony okienne są nie tylko ważnym komponentem wyposażenia wnętrz, ale również istotnym elementem dekoracyjnym, który może nadać każdemu pomieszczeniu nowy charakter. Pozwalają chronić nas przed zbyt silnym słońcem w ciągu dnia i zapewniają prywatność noc   |  fot. ilustrac.

Słońce odbijające się od szyb okiennych potrafi być bardzo uciążliwe i dość szybko męczy osoby pracujące przy komputerze. Jak uchronić okna przed słońcem, kiedy nie chcemy zasłon, czy firanek? Najlepszym rozwiązaniem są żaluzje fasadowe bądź też nowoczesne rolety z ruchomymi lamelami.

Jak przetrwać lato w pracy lub domu

Zastanawiasz się nad tym, czym zasłonić okna przed słońcem? Już odpowiadamy@ Upalne lato daje się we znaki, zanim wyjedziemy na urlop. Praca w nagrzanych pomieszczeniach może być niebezpieczna dla zdrowia. Dlatego podczas upałów próbujemy wszelkich sposobów, aby schłodzić mieszkania, czy miejsca pracy. Zasłanianie okna przed słońcem pozwala na odrobinę wytchnienia, kiedy żar leje się z nieba. W nowoczesnych aranżacjach często rezygnujemy z zasłon, czy firan. Problem pojawia się w lecie, kiedy duże okna szybko się nagrzewają, a promienie słoneczne przeszkadzają domownikom podczas codziennych czynności.

Żaluzje fasadowe – skuteczna ochrona przed słońcem

Najskuteczniejsza ochrona okna to taka, którą montujemy na zewnątrz. Wtedy słońce nie odbija się od szyby. Bardzo dobrym rozwiązaniem są żaluzje fasadowe, które zakłada się na zewnątrz budynków. Ich zaletą jest nie tylko ochrona przestrzeni mieszkalnej przed słońcem, ale  także wyciszanie hałasu.  Żaluzje fasadowe poprawiają także wygląd elewacji -wyglądają pięknie na nowoczesnych budynkach. Składają się z tak zwanych lameli, czyli płytek aluminiowych. Są dostępne w różnych kształtach i szerokościach. Dzięki lamelom możemy dawkować  ilość światła, które wpadającego do środka – wszystko zależy od zmiany kąta ich nachylenia.  Możemy także  całkowicie zablokować nadmiar promieni słonecznych i zachować widok na zewnątrz. Żaluzje fasadowe zapewniają prywatność bez konieczności całkowitego zasłonięcia okna.  O nich można pomyśleć już na etapie budowy domu i od przeprowadzki cieszyć idealnymi warunkami do mieszkania i optymalną temperaturą. Zerknij także na roboty do mycia okien – ranking.

Rolety z ruchomymi lamelami – połączenie ochrony przed słońcem z antywłamaniową

Doskonałym sposobem na ochronę wnętrza przed nadmiarem słońca są rolety z ruchomymi lamelami. Łączą funkcje rolety z blokadą antywłamaniową i żaluzji fasadowej. Ich konstrukcja  pozwala na ustawienie lameli pod dowolnym kątem, co daje możliwość regulowania dostępu światła dziennego do pomieszczeń. W ten sposób uzyskujemy odpowiednie nasłonecznienie. Dzięki dodatkowym zabezpieczeniom mamy pewność, że nikt nie włamie się do domu. Rolety z ruchomymi lamelami poprawiają komfort życia  i podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Rolety i żaluzje sprawdzają się nawet tych bardzo mocno przeszklonych. Zastosowane na szklanych powierzchniach działają jak izolator i zapewniają prawidłowy rozkład temperatury we wszystkich  pomieszczeniach w domu. Tym samym wspomagają działanie klimatyzacji, a dzięki  nowoczesnemu designowi nadadzą budynkowi wyjątkowo nowoczesnego wyglądu.

(mat. zewnętrzny)