Kibicuj Red Devils … przed telewizorem

Kibiców zapraszamy przed telewizory na godz. 12.00, kanał Polsat Sport, gdzie zostanie przeprowadzona transmisja z półfinałowego meczu barażowego o wejście do Ekstraklasy Beach Soccera pomiędzy Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice a TS Team Słupsk.

Transmisję z meczu barażowego Red Devils przeprowadzi Polsat Sport.   |  fot. (m.n.)

Pierwszy dzień rozgrywanych w Gdyni Mistrzostw Polski w Beach Soccerze nasze drużyny mogą zaliczyć do udanych. Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice po porażce Vita Sport Zdrowie Garwolin i zwycięstwie z Pro Fart Głowno awansowali do półfinału barażów o ekstraklasę.

Świetnie spisują się także dziewczyny z Red Devils Ladies, które po zwycięstwie w dwóch meczach grupowych awansowały do półfinału turnieju o Mistrzostwo Polski. Rozgrywki mężczyzn rozpoczęły się dla nas od małego falstartu. Czerwone Diabły, mimo że w całym spotkaniu miały optyczną przewagę i stwarzały więcej sytuacji, przegrały z  Vita Sport Zdrowie Garwolin 8:10.

Pierwsza część meczu padła co prawda łupem naszego zespołu a hat - tricka zdołał ustrzelić świetnie spisujący się w tegorocznych rozgrywkach Karol Jączkowski, ale w dwóch kolejnych tercjach to nasi rywale najpierw doprowadzili do wyrównania, a potem przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Cztery bramki w tym meczu ustrzelił wspomniany wcześniej Jączkowski, dwa trafienia dołożył Sebastian Letniowski, a po jednym trafieniu dołożyli Patryk Laskowski i Vadym Ivanov.

Do drugiego meczu turnieju z drużyną Pro Fart Głowno Red Devils przystępowali „z nożem na gardle”, bowiem aby dalej się liczyć w walce o ekstraklasę, potrzebne było zwycięstwo. W pierwszej tercji padł remis 1:1, jednak była to zarazem pierwsza i ostatnia część meczu, w której rywale dotrzymali nam tempa, jeśli chodzi o zdobywanie bramek. Było to kolejne spotkanie, w którym Karol Jączkowski popisywał się genialną skutecznością – po raz kolejny wbił on rywalom aż cztery gole. Dwie bramki strzelił jeszcze Ivanov, a jedną Letniowski i mecz zakończył się wynikiem 7:4 na naszą korzyść. Wygrana w tym spotkaniu oznaczała nasz awans do meczu półfinałowego, który obędzie się w sobotę (30. lipca).

Z bardzo dobrej strony w obu meczach grupowych pokazała się drużyna Red Devils Ladies. Czerwone Diablice zmagania rozpoczęły od bardzo trudno zapowiadającego się pojedynku z aktualnymi Mistrzyniami Polski – Spartą Daleszyce. Nasze zawodniczki spisały się doskonale, pokonując swoje rywalki 4:3 po hat - tricku Weroniki Sikorskiej i  trafieniu Hanny Jankowskiej.

Wywalczenie drugiego tryumfu, w meczu z AZS-em San Łódź, zajęło podopiecznym Vadyma Ivanova trochę więcej czasu, lecz po raz kolejny nie zawiodły i po remisie w regulaminowym czasie gry 4:4, wygrały serię rzutów karnych 2:1, awansując tym samym do najlepszej czwórki zmagań o Mistrzostwo Polski.

Patryk Syngierski

Aktualizacja: Team Słupsk uratował się przed spadkiem do I ligi wygrywając z Red Devils 5:3. Poza podium także Red Devils Ladies Chojnice.

Drużyny Red Devils Urbaniak Eltom i Red Devils Ladies turniejem Mistrzostw Polski w Gdyni zakończyły tegoroczne zmagania w rozgrywkach Beach Soccera. Niestety zespół mężczyzn przegrał w meczu decydującym o awansie do ekstraklasy z TS Team Słupsk. Drużyna kobiet zakończyła rywalizację o Mistrzostwo Polski tuż za podium.

Rozgrywany od czwartku turniej o awans do ekstraklasy Red Devils zaczęli od małego falstartu. Czerwone Diabły, mimo że w całym spotkaniu miały optyczną przewagę i stwarzały więcej sytuacji, przegrały z  Vita Sport Zdrowie Garwolin 8:10.  Drugie spotkanie – z drużyną Pro Fart Głowno w obliczu porażki z zespołem z Garwolina, chojniczanie musieli wygrać. Po bardzo wyrównanym pojedynku udało się osiągnąć ten cel i mecz zakończył się wynikiem 7:4 na korzyść Czerwonych Diabłów.

Sobotni półfinał baraży przesądzał o tym czy w przyszłym roku w ekstraklasie zagra drużyna Red Devils Urbaniak Eltom czy TS Team Słupsk, z którą chojniczanie zdołali już wygrać w tegorocznych rozgrywkach o Puchar Polski. Po pierwszej tercji tego spotkania 1:0 prowadzili zawodnicy ze Słupska. W kolejnej części meczu rywale Czerwonych Diabłów strzelili bramkę na 2:0, lecz wynik drugiej tercji w trzydziestej minucie zdołał wyrównać Patryk Laskowski i przed ostatnim fragmentem spotkania Red Devils nadal przegrywali jednym trafieniem.

W dwudziestej siódmej minucie rywale chojnickiego zespołu po raz kolejny wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Gola kontaktowego czterdzieści cztery sekundy po stracie trzeciej bramki z rzutu karnego strzelił Maciej Chimerek. W następnych trzech minutach zawodnicy TS Team Słupsk bramkarza Czerwonych Diabłów pokonali jeszcze dwa razy i tym samym zamknęli chojniczanom drogę do awansu do ekstraklasy. Honorowe trafienie na niespełna dwie minuty przed końcem zdobył jeszcze Karol Jączkowski i półfinał barażów o ekstraklasę zakończył się wynikiem 5:3 na korzyść słupczan.

W całym spotkaniu chojnickim Diabłom zabrakło przede wszystkim szczęścia. Wymiernym tego dowodem może być fakt, że aż sześciokrotnie rywali przed utratą bramki ratowały słupki i poprzeczka bramki. Mimo braku awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, sezon 2016 należy uznać za dobry w wykonaniu Red Devils.

Do osiągnięcia upragnionego celu zabrakło bowiem bardzo niewiele, a w rozgrywanym niedawno turnieju I ligi w Charzykowach nie mieli oni sobie równych, pokonując wszystkich rywali, którzy stanęli na ich drodze do turnieju barażowego.Z dobrej strony Czerwone Diabły pokazały się także w pierwszym turnieju z cyklu I ligi, w którym zajęły drugie miejsce oraz w rozgrywkach o Puchar Polski, które zakończyły porażką w ćwierćfinale z późniejszymi zdobywcami tego trofeum.

Turniej o Mistrzostwo Polski świetnie rozpoczęły zawodniczki Red Devils Ladies, które rozpoczęły zmagania od zwycięstwa 4:3 z aktualnymi mistrzyniami naszego kraju – Spartą Daleszyce. Drugi mecz chojniczanek także padł ich łupem, tym razem po rzutach karnych pokonały AZS San Łódź. Red Devils Ladies po bardzo dobrym pierwszym dniu turnieju nieco spuściły z tonu i w ostatnim meczu fazy grupowej uległy aż 1:10 z UAM Poznań. Mecz ten jednak o niczym już nie decydował i mimo wysokiej porażki chojniczanki awansowały do półfinału Mistrzostw Polski, w którym to jednak nie udało im się wrócić na zwycięskie tory.

Przegrały rywalizację o finał z BSC Boca 0:5 i pozostała im walka o brązowe medale. W pojedynku o trzecie miejsce lepsze od "Czerwonych Diablic" okazały się zawodniczki Sztormu Gdańsk. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 2:7, a jedyne bramki dla chojnickiego zespołu zdobyły Hanna Jankowska i Magdalena Szpera. Biorąc pod uwagę osłabienia w składzie Red Devils Ladies, awans do grona czterech najlepszych drużyn w Polsce należy uznać za dobry wynik.