Kawiarenka towarzyska

W Domu Kultury w Silnie, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Spotkali się ludzie, którzy potrafią przyznać, że czasem czują się samotni. Przy wejściu każdy z nich otrzymywał specjalnie na ten dzień przygotowane bransoletki (damską lub męską).

Angażowanie się w życie społeczne i kulturalne przyczynia się do zmniejszenia uczucia samotności i izolacji, które często dotykają osoby starsze.   |  fot. GOK

Oraz układał jeden element puzzla, które razem utworzyły obrazek pokazując, że każdy jest częścią dużej układanki. Podczas Kawiarenki Towarzyskiej Nie Jesteś Sam, zaproszeni przez nas uczestnicy wysłuchali recitalu Małgorzaty Drzewickiej. Następnie, przy poczęstunku, młodzież z WDK Silno przeczytała kilka pięknych wierszy. Część z nich mówiła o samotności, ale część - z humorem, wprawiała wszystkich w dobry nastrój. Nasi goście rozmawiali o samotności i o potrzebie spotykania się.

Ostatecznie powstał Klub Towarzyski "Nie Jesteś Sam", do którego wstępnie zapisało się 28 osób. Lista jest otwarta i można się do nas zgłaszać cały czas. Członkowie klubu spotykać się będą raz na trzy miesiące i wtedy też będą otrzymywać specjalne paczki, w których znajdą coś do poczytania, coś do zrobienia i coś do osłodzenia życia. To było bardzo miłe spotkanie i mamy nadzieję, że w tym gronie (albo większym), będziemy spotykać się cyklicznie.

Projekt dofinansowany ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie prowadzonego przez Fundację Lokalna Grupa Działania - Naszyjnik Północy.

GOK