Kaszubska Marszruta wzbogaci się o trzy bramy

W Starym Młynie k.Charzyków przy ścieżce rowerowej pn. Kaszubska Marszruta stanie jedna z trzech tzw. bram dla rowerzystów. Pozostałe dwie staną w powiecie kościerskim, jednym z partnerów tego projektu.

Starosta prezentuje bramy, które wzbogacą Kaszubską Marszrutę.   |  fot. (je)

Uzgodniono to podczas niedawnego spotkania, w którym oprócz Starosty Marka Szczepańskiego, wzięły udział starosta kościerska Alicja Żurawska oraz prezes LGR Morenka Grażyna WeraMalatyńska. Bramy mają być wykonane z drewna w konstrukcji wandaloodpornej, jednakowej dla każdej z nich. Turyści rowerowi będą mogli w Bramie nie tylko odpocząć, ale i naprawić rowery, skorzystać z automatów sprzedających napoje i soki. Jeśli przejadą pod nią, to specjalny licznik zarejestruje ten fakt.

- Kończymy prace nad koncepcją tych bram. Najprawdopodobniej będzie także kamera monitoringu oraz solary. Wkrótce ogłosimy przetarg na ich wykonanie. Liczę na to, że w niedalekiej przyszłości będzie możliwość dojechania ścieżkami rowerowymi z Chojnic do Trójmiasta. Niedawno wybudowaliśmy z Lubni w stronę Wiela fragment łączący nas z powiatem kościerskim – poinformował starosta Marek Szczepański.

Brama zaplanowana w powiecie chojnickim ma kosztować ok. 260 tys. zł. Jest na nią dofinansowanie w wysokości 180 tys. zł.

Więcej w relacji video.

(je)