KO zaprezentowała w teatralnym stylu i przy kawie swoich kandydatów

Dziś (15.03.) Koalicja Obywatelska zaprezentowała swych kandydatów do Rady Powiatu Chojnickiego i Rady Miejskiej Chojnic. Preludium wyborczej konwencji było w teatralnym stylu, co nie dziwi, skoro jednym z kandydatów jest Dominik Gostomski.

Na konwencji wyborczej KO zaprezentowano kandydatów do Rady Miejskiej oraz do Rady Powiatu.   |  fot. (je)

Dziennikarze musieli chwilę poczekać z wejściem na salę konferencyjną, gdyż najprawdopodobniej kończyła się w niej próba generalna widowiska, którego „aktorami” byli kandydaci i kandydatki do Rady Powiatu oraz Rady Miejskiej Chojnic. W środku okazało się, że wszyscy uczestnicy mają białe koszule ze znaczkami KO i siedzą przy stołach z kawą, herbatą i ciastem. Osobny stół był dla mediów, na którym było podobne „zaopatrzenie”, ale także wydrukowane sylwetki wszystkich kandydatów oraz podany program wyborczy, który ma 7 punktów tematycznych.

Umieszczono w nim m.in. rozwój miejskiego monitoringu, doposażenie Centrum Kardiologii, utworzenie Chojnickiego Centrum Sportu, budowa Planetarium jako parku nauki i kultury czy rewitalizacja Lasku Miejskiego. Prezentację kandydatów poprowadzili Monika Garstecka i Jakub Wawrzyniak, którzy także kandydują do samorządów.

W pierwszej kolejności przedstawiono kandydatów we wszystkich  okręgach do Rady Powiatu Chojnickiego. Liderami w nich są: Marek Szczepański (miasto Chojnice), Bożena Stępień (gminy Chojnice i Konarzyny), Robert Skórczewski (Brusy) oraz Jarosław Schumacher (Czersk). Liderem okręgu nr 1 do RM Chojnic jest Maciej Polasik, nr 2 Andrzej Plata i nr 3 Jan Koperski. Oczywiście do Sejmiku Województwa Pomorskiego kandyduje Leszek Bonna.

Krótkie notki o kandydatach często bywały nieszablonowe. O Marku Szczepańskim usłyszeliśmy, można go spotkać z aparatem fotograficznym w Borach Tucholskich, a efektami dzieli się na FB. Jacek Kowalik, który był posłem i wiceburmistrzem Chojnic, jako członek SLD, zadeklarował się jako stały w uczuciach, gdyż ma tę samą żonę od 37 lat. Maciej Bonna, który kandyduje do Rady Miejskiej, jest opiekunem psa, dwóch kotów, czterech koni i … dwudziestu kur. Natomiast szefowa chojnickiego oddziału ZNP Wiesława Ostrowska przekazała, że jest miłośniczką nordic walking i podróży po Polsce.

Na zakończenie konwencji liderzy chojnickiego KO wręczali kandydatkom oraz dziennikarkom po czerwonej róży.

Lista kandydatów okręg 1 - zobacz

Pozostała Lista kandydatów KO - tutaj

(je)