Językowy konkurs mikołajkowy

W mikołajki w technikum nr 3 odbył się językowy konkurs mikołajkowy. Edycja miała nieco inny charakter niż poprzednie. Konkurs nosi nazwę "Christmas Escape Room" i jak sama nazwa wskazuje wygrywa ten, kto odgadnie wszystkie zagadki i się uwolni.

Uczniowie stwierdzili, że świetnie się bawili i zapowiedzieli udział w następnej edycji konkursu w przyszłym roku.   |  fot. nad.

Konkurs był zaadresowany do uczniów klas 2 i 3 po podstawówce. Każda klasa wystawiała swoją 4-osobową drużynę. Każda drużyna musiała rozwiązać kilka zagadek, aby odgadnąć szyfr do kłódek i otworzyć skrzynki z kolejnymi zadaniami. Wszystkie zadania były w języku angielskim, ale ich zakres nie ograniczał się tylko do znajomości języka angielskiego.

Uczniowie musieli się również wykazać zdolnościami matematycznymi. Każda drużyna miała do rozwiązania 8 zagadek o różnym stopniu trudności. W ostatniej skrzynce znajdowały się gratulacje oraz informacja o uwolnieniu. Uczniowie zaskoczyli nas swoim pozytywnym nastawieniem, entuzjazmem oraz oczywiście wiedzą podczas rozwiązywania zadań.

Zwycięzcy:

1 miejsce zajęła drużyna z klasy 3tth w składzie:Martyna Sobierajczyk, Martyna Jaworska, Liwia Brzykcy, Marta Kłodzińska

2 miejsce zajęła drużyna z klasy 2tfo w składzie: Wiktoria Skocka, Amelia Banach, Natalia Kawka, Agata Brendt

3 miejsce zajęła drużyna z klasy 2tth w składzie: Martyna Mleczek, Mikołaj Dykier, Michał Jazdzewski, Filip Wachowski

Z.G.