Jest plan objazdów na czas budowy ronda Bytowska – Leśna

Na pierwszej naradzie roboczej z udziałem wykonawców zachodniego obejścia i władz miasta uzgodniono szczegóły tymczasowej organizacji ruchu na czas budowy ronda na obecnym skrzyżowaniu Bytowska – Leśna. Roboty rozpoczną się prawdopodobnie w czerwcu br.

W związku z rozpoczęciem inwestycji zachodniego obejścia, spore zmiany w ruchu drogowym wystąpią m.in. na skrzyżowaniu Bytowska – Leśna.   |  fot. google/maps

Jak już pisaliśmy, na obydwu krańcach obejścia, czyli przy ul. Sępoleńskiej i Bytowskiej, powstaną ronda. Pierwsze, które powstanie, będzie na ul. Bytowskiej. Jak przekazał burmistrz Arseniusz Finster, na czas robót będzie możliwy ruch wahadłowy dla pojazdów ciężarowych na kierunku Chojnice – Bytów na wspomnianym skrzyżowaniu. Autobusy MZK będą do szpitala dojeżdżać ul. Wiśniową, gdyż wjazd na ul. Leśną będzie niemożliwy.

Na ten czas zostanie zdemontowany próg spowalniający istniejący przy kościele. Natomiast karetki będą do szpitala docierać ulicami Czereśniową i Winogronową. Ratusz planuje przygotować stosowne tablice informacyjne o objazdach dla kierowców jadących przez Chojnice w stronę Słupska i Ustki i w przeciwnym kierunku.

Burmistrz poinformował także, że poparł petycję przygotowaną przez członków Kaszubskiego Związku Pracodawców, który domaga się od władz kraju, by drogi wojewódzkie ze Słupska przez Bytów i Chojnice do połączenia z DK nr 25 stały się drogą krajową. Następnie ten ciąg komunikacyjny miałby być podniesiony do standardu DK z nowymi obwodnicami m.in. Bytowa i Lipnicy.

Więcej w relacji video.

(je)