Jest kompromis ws. przyłącza gazowego dla osiedla w Pawłówku

Udało się porozumieć władzom gminy Chojnice i trzem wspólnotom mieszkaniowym na osiedlu przy b. siedzibie RDP w Pawłówku z władzami pomorskiego oddziału PGNiG ws. budowy przyłącza gazowego.

W kwestii wspólnych indywidualnych kotłowni wspólnoty mieszkaniowej osiągnięto porozumienie.   |  fot. google/maps

Przed miesiącem poinformowaliśmy o pacie, który powstał w sprawie budowy przez PGNiG w Gdańsku przyłącza gazowego dla zespołu trzech domów o łącznie 38 mieszkaniach, które powstały przy dawnej siedzibie b.Rejonu Dróg Publicznych w Pawłówku k.Chojnic. Jego budowa to efekt porozumienia władz Gminy Chojnice sprzed dwóch lat, które zakładało wymianę zużytego kotła węglowego we wspólnej kotłowni gminnej na kocioł gazowy.

Pod koniec ub. roku wszystkie trzy wspólnoty mieszkaniowe postawiły w tej sprawie veto, gdyż wolały postawić odrębne kotłownie gazowe dla każdej z nich. Wówczas władze oddziału PGNiG oświadczyły, że ta koncepcja jest niezgodna z umową z UG Chojnice i należy złożyć nowy wniosek. Wtedy sprawa budowy przyłącza zostałaby przesunięta na minimum 2024 rok, albo i później.

Na szczęście udało się zawrzeć w tej sprawie kompromisowe porozumienie. - Niedawno w moim gabinecie spotkała się szefowa pomorskiego oddziału PGNiG z przedstawicielami tych trzech wspólnot z osiedla w Pawłówku. Udało się uzgodnić, że do czerwca 2023 powstanie przyłącze do tego osiedla, które zostanie zakończone trzema gazomierzami przeznaczonymi dla trzech bloków. Następnie od niego każda wspólnota na swój koszt poprowadzi przyłącze do indywidualnych kotłowni gazowych. Staną one przy ścianach szczytowych domów. Gdy będą gotowe, to wystawimy na sprzedaż działkę z byłą kotłownią – przekazał portalowi wójt Zbigniew Szczepański.

(je)