Jest kompromis ws. kosztu remontu drogi powiatowej do Małych Swornegaci

Wznowiono prace drogowe na remontowanej drodze powiatowej z Małych Swornegaci do Charzyków. Inwestorzy, czyli Powiat i Gmina Chojnice, wspólnie dołożą ok. 200 tys. zł do jego kosztu na pokrycie dodatkowych prac na niej.

Po przerwie zostały wznowione prace drogowe w Małych Swornegaciach.   |  fot. FB Małe Swornegacie

Jak już pisaliśmy, jedna z interpelacji na czerwcowej sesji Rady Gminy Chojnice dotyczyła zatrzymania prac w Małych Swornegaciach drodze przez tę miejscowość. Jak wyjaśniał radnemu Jarosławowi Kurkowi wójt Zbigniew Szczepański, wykonawca, którym jest firma drogowa z Piły, wykrył, że po sfrezowaniu wierzchniej warstwy asfaltu, w Małych Swornegaciach podbudowa tej drogi nie jest odpowiedniej grubości.

Na wczorajszej (4.07.) konferencji prasowej zapytaliśmy wójta Zbigniewa Szczepańskiego, czy udało się zawrzeć porozumienie z wykonawcą, oraz czy nie ma problemów z realizacją poprawek na trasie Kaszubskiej Marszruty, które są realizowane m.in. i w Małych Swornegaciach. - Wraz ze starostą Markiem Szczepańskim zdopingowaliśmy pracowników Starostwa, by doprowadzili do zakończenia miesięcznej pauzy na robotach w Małych Swornegaciach. Przed dwoma tygodniami zostało zawarte porozumienie i prace zostały wznowione i powinny już zakończyć się na drodze w Małych Swornegaciach. Zgodziliśmy się, by wspólnie z Powiatem dopłacić wykonawcy kwotę ok. 200 tys. zł, którą potrzebował na dodatkowe roboty przy wzmacnianiu podbudowy – odpowiedział nam wójt Zbigniew Szczepański.

Wyjaśnił też, że trwają prace przy brakujących odcinkach Kaszubskiej Marszruty, począwszy od okolic mostku nad Strugą 7 Jezior. Jest tylko problem z fragmentem przy byłej szkole w Małych Swornegaciach. - Rosną przy niej dwie wielkie tuje, które może będą pomnikami przyrody. Jedyna możliwa trasa poprowadzenia ścieżki, to pomiędzy nimi, a schodami i ścianą budynku. Najprawdopodobniej, by ochronić system korzeniowy, zostanie wybudowany nad nimi tzw. najazd – dodał wójt.

Więcej w relacji video z konferencji.

(je)