Jerzmionki chcą zacieśnić kontakty z gminą Chojnice

Wójt Zbigniew Szczepański spotka się z burmistrz Kamienia Kr. Natalią Marciniak, by omówić realizację wielostronnego „rowerowego” porozumienia samorządowców z powiatów chojnickiego, tucholskiego i sępoleńskiego.

Wójt podczas grudniowej konferencji z udziałem samorządowców z trzech powiatów.   |  fot. (je)

 Będą też omawiane postulaty mieszkańców Jerzmionek. W grudniu 2023 w Urzędzie Gminy Chojnice doszło do podpisania porozumienia ws. wspólnej budowy połączeń dla rowerzystów pomiędzy Ogorzelinami oraz Sławęcinem z sąsiadami we wspomnianych powiatach. W Kamieniu Kr. nowym burmistrzem została Natalia Marciniak, która wygrała wybory z Wojciechem Głomskim, jednym z sygnatariuszy wspomnianego porozumienia.

Zbigniew Szczepański zawiezie na spotkanie wspólną deklarację jego i starosty, że gmina i powiat będą w 2025 realizować projektowanie wspomnianych odcinków ścieżek do granic powiatu chojnickiego. Z wójtem jedzie także dyrektor GZO Anita Sznajder, gdyż będą poruszane także tematy oświatowe. Od dawna z Obkasu i Dąbrówki w gminie Kamień Kr. jeżdżą do szkół w gminie Chojnice uczniowie stamtąd. Okazuje się, że mieszkańcy kolejnej wsi w tej gminie chcieliby swe pociechy posyłać do szkoły w gminie Chojnice. Są to Jerzmionki, które są oddalone od szkoły w Zamartem o 1 km. Wolą oni posłać je do Ogorzelin, do których jest 3,5 km.

- Mieszkańcy Jerzmionek chcieliby nie tylko posyłać dzieci do naszej szkoły w Ogorzelinach, ale proszą także o przedłużenie kursów MZK Chojnice z Ogorzelin do tej wsi – dodał wójt na konferencji prasowej z 4.07.2024.

(je)