Jednak będzie rondo na ul. Kościerskiej na skrzyżowaniu z ul. Bałtycką

Władze miasta od dawna wnioskowały do Urzędu Marszałkowskiego i Zarządu Dróg Wojewódzkich, by zgodziły się na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Kościerskiej, Bałtyckiej i Czerskiej. Niedawno dały na to „zielone światło”.

Realizacja budowy ronda w tym miejscu ma się rozpocząć w 2025 roku.   |  fot. Google Maps

Argumentem na „nie” był fakt, że na skrzyżowaniach ul. Kościerskiej z Młodzieżową oraz z Gdańską nie ma rond, a są one tzw. skanalizowane i posiadają sygnalizację uliczną. Sytuacja zmieniła się, gdy podczas niedawnego spotkania burmistrza Arseniusza Finstera z udziałem wicemarszałka Leszka Bonny i szefa ZDW Grzegorzem Stachowiakiem, doszedł argument w postaci powiatowej inwestycji na pobliskiej ulicy Ceynowy.

- Dzięki przebudowie tej ulicy, która ma rozpocząć się w 2024, powstaną dwa ronda na jej obydwu krańcach. Byłoby bezsensem, gdyby po nich było skrzyżowanie skanalizowane, a nie rondo – przekazał na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster.

Miasto będzie wnioskować do Funduszu Dróg Samorządowych o dotację na realizację tej inwestycji. Inwestorami mają być wspólnie miasto, powiat oraz Pomorski Urząd Marszałkowski. W ramach tego zadania ma powstać również fragment ul. Czerskiej, który połączy ul. Kościerską z przyszłą siedzibą Komendy Powiatowej Policji.

(je)