Jazda na promilach

Mimo wysokich kar, nie ma w powiecie chojnickim tygodnia, by policja nie zatrzymała nietrzeźwych kierowców. Za popełnione przestępstwo wszyscy kierowcy odpowiedzą przed sądem.

Pijani kierowcy niech nie liczą na pobłażanie, ponieważ kontrole były i będą przeprowadzane.   |  fot. arch.red.

Wczoraj (12.07.) około godziny 19.00 w Ogorzelinach na ul. Chojnickiej zatrzymano 53 - letniego rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 2,96 promila alkoholu.

Tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy około godziny 19.45 w Żabnie gmina Brusy wpadł 18 - letni kierowca forda. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,12 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat więzienia.

We wtorek 12 lipca  w Czapiewicach gmina Brusy 57 - letni mężczyzna kierując samochodem osobowym wykonał manewr omijania samochodu ciężarowego, czym zmusił jadącego z przeciwnego kierunku 51- letniego obywatela Wielkiej Brytanii do nagłego hamowania i zjechania na pobocze, w wyniku manewru mężczyzna przewrócił się. Motocyklistę przewieziono do szpitala. Okoliczności zdarzenia ustala bruska policja.

KPP

 1. 13 lipca 2011  20:30   Pijacka mentalnosc Polakow   driver

  Jestem za tym aby tych kontroli bylo jak najwiecej. Powinno sie tych pijakow wylapac. I bez poblazania ! Dobrym sposobem bylo by zastosowanie metody jaka stosuje policja w Honk Kongu. Delikwenta zlapanego na goracym uczynku przywiazuje sie do slupa i daje kilkadziesiat razy kijem na tylek. Po takiej akcji tylek nabiera bardziej purpurowego koloru i ocieka krwia. To dobry sposob na takich. Przynajmiej nie wsiedli by szybko za kolko... ;-)

  0
  0
 2. 13 lipca 2011  19:51   Mnie zastanawia mentalność ...   anonim

  Mnie zastanawia mentalność durni co jadą po kielichu, to takie zryte berety, ze szkoda sie wiecej o nich rozpisywać

  0
  0
 3. 13 lipca 2011  18:55   kontrole   mr

  Gdyby Policja przez cały dzień stała w jednym miejscu i każdemu kazała dmuchać w balonik na terenie Brus i nawet w stronę Kościerzyny, Czerska czy chociażby na Swornegacie to by się nagle okazało że 1/4 ludności jeżdżąca po terenie Powiatu Chojnickiego by przebywała w domu z zakazem jazdy za kółkiem. Nie ma się co oszukiwać ale moim zdaniem powinni Policjanci częściej wychodzić z komisariatu z alkomatem i trzepać równo....

  0
  0