Janusz Gierszewski zaprezentował szósty tomik wierszy

Wczoraj (9.03.) w auli LO im. Filomatów Chojnickich odbyła się promocja szóstego tomiku wierszy Janusza Gierszewskiego. Wiersze z niego recytowali Piotr Rutkowski, Piotr Tytus Czapiewski oraz Beata Czapiewska, członkowie Projektu 41 w ChCK.

Na zakończenie poetyckiego wieczoru tradycyjnie autor podpisywał egzemplarze swego tomiku.   |  fot. (je)

Tomik pt. „Anomie człowieka którego nie ma” ukazał się w ramach serii „Biblioteka Filomaty”. Jego redaktorem jest Bogdan Kuffel. Skład i druk jest autorstwa firmy Certus z Chojnic. Wydała tomik Fundacja Rozwoju Regionalnego TUR. Na okładce, jak i na zaproszeniu na promocję, umieszczono obraz Klaudii Słodowicz pt. „Oderwanie od marazmu”.

Liczni uczestnicy tego kulturalnego wydarzenia usiedli przy stołach w auli, gdzie mogli przy kawie i ciastkach słuchać wierszy byłeg komendanta powiatowego policji w Chojnicach, a dziś dyrektora Instytutu Bezpieczeństwa i Socjologii w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Pomiędzy poszczególnymi częściami recytacji aktorów z Projektu 41 Maria Eichler prowadziła wywiad z autorem wierszy Januszem Gierszewskim. Dopytywała się m.in. o ich proces twórczy, skąd taki właśnie tytuł tomiku, o powód umieszczenia w nim „Suplementu wojennego – zapętlenie władimira władimirowicza”, czy będzie kolejny tomik wierszy z bardziej optymistycznymi utworami.

Wiecej pełnym zapisie video ze spotkania.

(je)