InterTony online festiwal - w czwartek ostatnia transmisja!

Przez ostatni miesiąc fani mocnych dźwięków mogli interaktywnie uczestniczyć w festiwalu partnerstwa miast InterTony. Do tej pory, w ramach trzech zrealizowanych programów, wyemitowano koncerty oraz przedstawiano współpracujące organizacje pozarządowe.

Na ostatnią transmisję koncertów zapraszają organizatorzy.   |  fot. nad.

Wdzowie wirtualnie spacerowali po centrach młodzieżowych i salach prób zespołów. Mieli też okazje wygrać wartościowe nagrody w kilku konkursach. Festiwalowe transmisje są już na ostatniej prostej, gdyż w najbliższy czwartek o godzinie 21:00 pojawi się finałowy odcinek w ramach cyklu InterTony Studio.

Zagra niemiecka death metalowa formacja New World Depression, która miała już okazję wystąpić na ubiegłorocznej edycji festiwalu. Zespół został bardzo dobrze przyjęty przez publikę i ma tutaj swoje grono sympatyków ceniących sobie niezwykle energiczne występy grupy. W ostatnim odcinku zostanie przybliżona działalność stowarzyszenia muzyków rockowych Rockinitative z partnerskiego miasta Emsdetten.

Będzie też blok poświęcony drugiemu stowarzyszeniu - DettenRockt – organizatorowi festiwalu przeciw rasizmowi i dyskryminacji w Emsdetten, przy którym rokrocznie pracują też organizatorzy IT i zarazem wolontariusze Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej. Na sam koniec pojawi się z muzycznym akcentem dobry duch festiwalu - Ivan Lobo z Meksyku.

Zachęcamy do oglądania ostatniego odcinka IT Studio na festiwalowych profilach na Facebooku i YouTube. Transmisja będzie również dostępna na FB Chojnickiego Centrum Kultury. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3257187021005090/.

Realizację projektu wspierają Gmina Miejska Chojnice, Powiat Chojnicki i Województwo Pomorskie.

Ola Fryca