Indywidualne biegi przełajowe

W środę 4 kwietnia na terenie Lasku Miejskiego w Chojnicach rozegrany został Powiatowy Finał Licealiady Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców.

Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1500 m, chłopcy - 3000 m.   |  fot. nadesłane

W zawodach wzięło udział 20 dziewcząt i 29 chłopców. Reprezentowali oni następujące szkoły: II Liceum Ogólnokształcące Chojnice, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Chojnice, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Chojnice, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 Chojnice, Zespół Szkół Chojnice, Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego Chojnice, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Malachin, Zespół Szkół Licealnych Czersk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Brusy.

W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Maja Uszkiewicz uczennica ZSL Czersk, drugie miejsce zajęła Iwona Fojut uczennica ZSP Malachin, trzecia na mecie była Joanna Czarnowska z ZS w Chojnicach.

W biegu chłopców najlepszy okazał się uczeń ZS w Chojnicach, Damian Rudnik, drugie miejsce zajął Przemysław Bugaj, uczeń ZSP nr 1 Ch - ce , trzeci był Kamil Orzłowski  z ZSP  Brusy.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc udekorowani zostali medalami.  Pierwsza piątka z każdego biegu  reprezentować będzie Powiat Chojnicki na Wojewódzkim Finale Licealiady Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Sztumie.

Organizatorem Powiatowej Licealiady Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych  było Starostwo Powiatowe w Chojnicach.