Ile trwa pozycjonowanie?

We współczesnym świecie niemożliwym stało się prowadzenie biznesu online bez technik optymalizacyjnych czy pozycjonerskich. Nie ważne czy prowadzisz prywatnego bloga, stronę firmową, czy sklep internetowy – konkurencja jest i rośnie z dnia na dzień!

Pozycjonowanie stron internetowych, (inaczej SEO, czyli Search Engine Optimalization) to zbiór działań, które wpływają korzystnie na widoczność strony internetowej w wyszukiwarce.   |  fot. ilustrac.

Kluczowym zagadnieniem w tym kontekście stał się czas – potrzebny na zdobycie wysokiej pozycji rankingowej, przeprowadzenie procesu SEO, naukę narzędzi oraz niezbędny do zwiększenia zysków.

Kluczowym zagadnieniem w tym kontekście stał się czas – potrzebny na zdobycie wysokiej pozycji rankingowej, przeprowadzenie procesu SEO, naukę narzędzi oraz niezbędny do zwiększenia zysków.

Na czym polega istota SEO?

Search Engine Optimization to hasło, które nie schodzi z ust przedsiębiorców. Zagadnienie to jest co roku szeroko dyskutowane i aktualizowane. Wyjaśnimy Ci, czym jest pozycjonowanie i jak długo trwa, abyś odpowiednio mierzył swoje siły na zamiary. Warto zawsze wspomagać się ekspercką wiedzą, której solidną dawkę znajdziesz na stronie: https://www.grupa-icea.pl/.

Optymalizacja to szereg technik, których celem jest zwiększenie widoczności danej strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania oraz zdobycie przez nią topowej pozycji rankingowej. W tym celu wykorzystywane są techniki interdyscyplinarne z pogranicza informatyki, programowania, marketingu czy promocji.

Pozycjonowanie vs. wypozycjonowanie – jaka jest między nimi różnica?

Ważne jest zrozumienie różnicy pomiędzy pozycjonowaniem a wypozycjonowaniem strony. Pierwsze pojęcie dotyczy wypracowania pozycji rankingowej w SERP-ach i jej utrzymywanie. Jest to zatem proces, który nigdy się nie kończy. Drugi termin odnosi się do wypracowania satysfakcjonującej widoczności witryny na ustalone słowa kluczowe. Słowem, są to pierwsze efekty SEO, na które czekasz.

Czas potrzebny na wypozycjonowanie witryny w sieci

Wypozycjonowanie strony trwa od 3 do 6 miesięcy, jednak jest to tylko szacunkowy czas, który będzie zależał od wielu czynników. Pamiętaj, że wiarygodna firma SEO nie będzie w stanie obiecać konkretnej daty odniesienia sukcesu opracowanej strategii.

Czynniki mające wpływ na długość procesu

Aby oszacować czas potrzebny do pozycjonowania strony, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Są to zmienne, na które warto zwrócić uwagę podczas audytu SEO. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

● branża;

● słowa kluczowe;

● wielkość strony i stan jej zachowania;

● rodzaj techniki SEO;

● budżet;

● domena i jej historia;

● algorytmy Google i ich aktualizacje;

● aktualne trendy.

Szczęście początkujących. Czym jest Fresh Site Bonus?

Premia za nową witrynę to jeden z najczęściej dyskutowanych tematów w świecie SEO. Google nieustannie poprawia działanie swoich algorytmów, aby zwiększyć poziom User Experience. W 2016 roku tego typu aktualizacją było pojawienie się Algorytmu Świeżość, który przyznawany był nowo zaindeksowanym stronom. W szybkim czasie mogę one uzyskać lepszą pozycję w rankingu wyszukiwania. Celem algorytmu było wyrównanie szans oraz zbadanie reakcji użytkowników na nowe treści.

Jak często Google indeksuje Twoją stronę?

Indeksowanie polega na tworzeniu i utrzymywaniu elementów skracających czas dostępu do danych. W jego trakcie zbierane są informacje o treści, słowach kluczowych, linkach zewnętrznych i wewnętrznych, multimediach w bazie danych wyszukiwarki. Za ten proces odpowiadają roboty sieciowe, które porządkują informacje w sieci.

Im częściej aktualizujesz treści, tym większe szanse na to, że robot będzie częściej odwiedzać Twoją stronę. Wszystko jednak zależy od poziomu crawl budżet, jakim dysponujesz. Jest to określenie maksymalnej liczby danych, które wyszukiwarka Google może pobrać z danej domeny w trakcie jednej wizyty robota. Biorą one pod uwagę limit częstotliwości i zapotrzebowanie na indeksowanie.

Robot może więc odwiedzać Twoją stronę kilka razy dziennie lub raz na tydzień. Aby usystematyzować ten proces, potrzebna jest optymalizacja. Każdy poprawiony element na stronie staje się coraz bardziej czytelny przez algorytmy, co w konsekwencji zwiększa Twój budżet crawlowania. Wyniki możesz sprawdzić w panelu Google Search Console.

Efekty pozycjonowania

Co można uznać za sukces? Zwiększenie widoczności w Google, poprawienie świadomości marki i jej autorytetu, pozyskanie nowego grona lojalnych klientów i wzrost sprzedaży. Każdy z tych celów wymaga innych zasobów, umiejętności oraz czasu. Ważne jest twarde stąpanie po Ziemi i świadomość tego, że SEO jest procesem, a nie jednorazowym działaniem.

(mat. zewnętrzny)