Idą, bo chcą ...

Tradycje pielgrzymowania na Jasną Górę sięgają samych początków Sanktuarium. W krótkim czasie stało się ono jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc pielgrzymkowych.

Chojniccy pątnicy, by dotrzeć na Jasną Górę muszą pokonać 420 – kilometrów.   |  fot. arch.red.

Piesze pielgrzymki są znamieniem polskiego katolicyzmu obecnych czasów. Trwają one najczęściej kilka lub kilkanaście dni i stają się środowiskiem integralnej ewangelizacji, której pierwszym elementem jest dawanie świadectwa. Są rekolekcjami w drodze. Mimo niedogodności na pielgrzymkowy szlak wyruszają często całe rodziny. Jednak najwięcej na trasie można spotkać ludzi młodych. Jak mówią, kto raz spróbuje, ten wyrusza na Jasną Górę co rok. Każdy modli się we własnych intencjach i przed oblicze Czarnej Madonny przynosi swoje prośby i podziękowania. 31 lipca po mszy św. w Bazylice Mniejszej - tradycyjna pielgrzymka pod przewodnictwem ks. Tomasza Mońki wyruszy  z Chojnic. Pielgrzymi będą mieli do przejścia ponad 400 km. Jej zakończenie nastąpi 13 sierpnia, kiedy na Jasną Górę dotrze pielgrzymka Diecezji Peplińskiej. Chętni do pielgrzymowania mogą zgłosić się na coniedzielnym spotkaniu po mszy św. o godz. 14:45 w salce parafialnej.

(red)

  1. 7 lipca 2011  21:48   Nie trzeba klepać   Nawrócony

    Nie trzeba klepać formułek bezmyślnie, a przeżywać, a przy okazji aktywnie spędzić czas wolny. To wiara czyni cuda, a nie formułki.

    0
    0
  2. 6 lipca 2011  04:41   Modlitwa i pielgrzymka (1)   gg

    Modlitwa to najlepszy sposob na oszukanie samego siebie, ze cos sie w danej sprawie zrobilo. Gdyby wyklepanie jakies formulki mialo moc sprawcza, to swiat bylby pelen ludzi bogatych, zdrowych i szczesliwych, wszyscy wiemy jednak,ze tak nie jest. Podobnie jest z pielgrzymka. Mozna przejsc 100, 400 czy 1000 kilometrow dla losow swiata i tak to nie ma zadnego znaczenia, co najwyzej pielgrzym zrzuci kilka kilogramow.

    0
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi