III Memoriał im. T. Kiedrowskiego

Tadeusz Kiedrowski był wieloletnim działaczem sportowym, związanym na stałe z Chojnicami. Przez szereg lat położył na tym polu bezcenne zasługi w szkoleniu oraz wychowywaniu dzieci i młodzieży.

Tadeusz Kiedrowski po kolejnej wygranej walce.   |  fot. arch.

Na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich znających go osób, jako człowiek o niezmiernie pogodnym i życzliwym nastawieniu, któremu udało się  zaszczepić poprzez tak trudną i piękną dyscyplinę sportową jaką jest boks, niezłomność w dążeniu do celu w duchu fair play, wśród niezliczonej ilości młodych ludzi, których z dumą dzisiaj reprezentujemy. Niestety od dnia 06 Listopada 2004 r. Tadeusza Kiedrowskiego już nie ma między nami, odszedł pozostawiając w żalu nie tylko rodzinę, ale także całą rzeszę osób, które miały okazję oraz zaszczyt go poznać i z nim pracować. Coraz trudniej w dzisiejszych czasach spotkać można takie osoby, które bezinteresownie i z całego serca służą młodym ludziom, dlatego też chcielibyśmy przypomnieć i godnie uwiecznić postać naszego Trenera i Wychowawcy .

Tadeusz Kiedrowski urodził się 4 Lipca 1949 r. w Chojnicach. Od najmłodszych lat związany był z działalnością sportową. Najpierw w latach 1964 – 1965 był zawodnikiem LZS Pawłowo. Następnie przez trzy lata bronił barw „Orła” Nieżychowice. Karierę zawodniczą kontynuował w latach 1966 – 1975, w sekcji   bokserskiej „Chojniczanki” Chojnice. W latach 1968 - 1970  odbywał służbę wojskową w Centralnym Wojskowym Klubie Sportowym  „Legia” Warszawa, w którym to z sukcesami startował w rozgrywkach pierwszoligowych. W trakcie startów w CWKS „Legia” miał okazję poznać takich bokserów jak złotego medalistę z Igrzysk Olimpijskich z Monachium Jana Szczepańskiego, Janusza Gortata i Jana Gałązkę – vice Mistrza Europy  z Berlina 1965 r, z którym był wystawiany na zmianę w drużynie walczącej o Mistrzostwo Polski.

 W 1974 r.uzyskał licencję instruktora o specjalności boksu i zajął się szkoleniem młodzieży w Miejskim Klubie Sportowym „ Chojniczanka” Chojnice. W 1980 r.ukończył na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Studium Trenera Boksu i uzyskał tytuł trenera II klasy. W okresie od 15.10.1984 r. do 11.02. 1990 r. pełnił funkcję trenera w sekcji pięściarskiej Międzyzakładowego Klubu Sportowego „Chojniczanka” Chojnice. W roku 1987 rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej nr 5 w Chojnicach. Od 1996 r. był członkiem Chojnickiego Klubu Sportowego „Kolejarz” , z którego to biegaczami sekcji Floriana był m. in. na pielgrzymce biegowej do Ojca Świętego Jana Pawła II w Watykanie.

Chciałbym już po raz trzeci poinformować wszystkich wychowanków, znajomych trenera Tadeusza Kiedrowskiego oraz kibiców boksu, o planowanej imprezie, która na stałe już wpisała się w kalendarz imprez sportowych naszego miasta i regionu. Turniej odbędzie się w sobotę 13.11.od godz. 18.00 w hali widowiskowo - sportowej  „Centrum Parku” w Chojnicach. Impreza będzie biletowana: dorośli 5 zł,  dzieci do lat 14-tu wstęp wolny. Dla każdego kibica boksu przy zakupie biletu czeka niespodzianka - zapowiedział trener Andrzej Plata.  Formuła prowadzonego przez nas przedsięwzięcia podobnie jak w roku poprzednim (mecz bokserski Polska – Szwecja)  zobacz_.jpg  przybierze formę meczu bokserskiego pomiędzy drużynami POZB Gdańsk a zaproszonymi pięściarzami z Cempion Klubu Kłajpeda na Litwie. Turniej prowadzony będzie zgodnie z wymogami Polskiego Związku Bokserskiego, z których wynika, że w zawodach występować mogą tylko zawodnicy czynnie uprawiający boks oraz działacze i szkoleniowcy z ważnymi licencjami oraz uprawnieniami respektowanymi przez światową federację boksu olimpijskiego AIBA.

Chciałbym również zaznaczyć efekty działalności głównego organizatora omawianej imprezy. Sekcja Pięściarska UKS „Ósemka” Chojnice od prawie czterech lat prowadzi swoją działalność i może pochwalić się oprócz opisywanych Memoriałów im. Tadeusza Kiedrowskiego  przeprowadzeniem XX „Sobót Bokserskich” oraz niemałymi sukcesami na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Prawo przeprowadzenia powyższego meczu to duże wyróżnienie dla naszego regionu, w którym to mam zaszczyt pełnić funkcje Przewodniczącego Wydziału do Spraw Wyszkolenia  Sportowego oraz Trenera Koordynatora Kadry Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. W trakcie turnieju zaprezentują się w ringu pięściarze w kat. wiekowych: Młodzik Kadet, Junior, Senior. W pojedynkach zawodów wezmą udział między innymi: Gościnnie w POZB Gdańsk Brązowy Medalista Mistrzostw Świata Juniorów z tego roku Dawid Michelus „Sokół” Piła. Brązowy Medalista Mistrzostw Europy, Mistrz Polski Seniorów Marcin Łęgowski.oraz aktualna Mistrzyni Polski Juniorek, Reprezentantka Kadry Narodowej na odbywających się 25 – 31.10.2010 r. we Francji Mistrzostwach Europy Juniorek Sara Milcarek.

W programie zawodów oprócz 11 walk bokserskich odbędą się również walki pokazowe w formule K1, Ju Jitsu, Aikido. Podczas imprezy przewidujemy część artystyczną. Przeprowadzona zostanie również dobroczynna kwesta na rzecz Hospicjum w Chojnicach. Zaproszenia przyjęli m.in. ponownie komentator Telewizji Polskiej Sławomir Ciara, który wystąpi w roli spikera  oraz  członkowie Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego. Czekamy na pisemne potwierdzenie przyjęcia zaproszeń przez Posłankę na Sejm R.P. byłą mistrzynię świata w boksie Iwonę Guzowską oraz dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego Jerzego Kuleja. O szczegółach informować będziemy za pomocą środków przekazu, a także przez okolicznościowe plakaty i broszury.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Kierownik Trener Sekcji Bokserskiej
UKS „Ósemka” Chojnice
Andrzej Plata

untitled-5.jpg


                     
                                                                            
Tadeusz Kiedrowski ( z lewej) podczas pojedynku na ringu.

 1. 30 października 2010  11:38   no to super dobrze,że miała ...   anonim

  no to super dobrze,że miała wogóle jakąś walkę

  0
  0
 2. 30 października 2010  09:54   Sara Milcarek ma już srebro ...   anonim

  Sara Milcarek ma już srebro pokonała Rosjankę w drugiej rundzie

  0
  0
 3. 29 października 2010  12:05   To się sprawdzi   anonim

  Panie Andrzeju jakim prawem organizuje Pan impreze biletowaną jako uczniowski klub? Mam nadzieję że Pan jako nie doszły radny zapoznał się z regulaminem o imprezach masowych.Zobaczymy kto PALUCHY w tym zamoczy.

  0
  0
 4. 29 października 2010  11:57   kekekekeke   anonim

  kekekekeke

  0
  0