Hołownia spotkał się ze swoimi sympatykami z Chojnic i Pomorza

Ostatnim punktem programu pobytu w Chojnicach lidera ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni było spotkanie w sali konferencyjnej CE-W z sympatykami z Chojnic i województwa pomorskiego. Powitał gościa lider ruchu w powiecie chojnickim Mariusz Paluch.

Szymon Hołownia spotkał się z mieszkańcami Chojnic i województwa pomorskiego. Omówił program Polska 2050, odpowiedział na zadane pytania.   |  fot. (je)

- Dziękuję tobie Szymon, że przyjechałeś. Wiem, że rok ma 56 tygodni; podróżujesz po powiatach przez 50 tygodni. Czujemy się zaszczyceni, że odwiedziłeś nasz powiat. Szymon Hołownia rozpoczął od skomentowania sytuacji z konferencji prasowej przy dworcach autobusowym i kolejowym, dzięki której ogólnopolskie media poinformowały o niej. Chodzi o dyskusję z przeciwnikiem obowiązkowych szczepień.

Następnie przeszedł do omówienia bieżącej sytuacji politycznej i przedwyborczej. - Jesteśmy przed starciem tytanów. Te wybory albo Kaczyński, albo Tusk, przegra na wieczność – uważa Szymon Hołownia.

Pytania zadawali nie tylko chojniczanie, ale i mieszkańcy Bydgoszczy, Gdyni czy Redy. Dopytywano o szczegóły programu wyborczego; który wariant pójścia do wyborów opozycji popiera; jak zwiększyć dostępność do mieszkań; jak ułatwić kontakt z urzędnikami przybyszom z innych krajów; jak zastąpić w energetyce węgiel kamienny; jak rozwinąć w Polsce energetykę ze źródeł odnawialnych. W odpowiedziach na te pytania Szymonowi Hołowni pomagały posłanka Paulina Hennig – Kloska oraz Miłka Zagłoba z Instytutu Strategia 2050.

Po zakończeniu spotkania gość podpisywał swe książki, by następnie na żywo spod CE-W wziąć udział w „Faktach po faktach” stacji TVN24.

Więcej w pełnym zapisie spotkania.

(je)