Historyczny koncert Dżemu

Ten koncert z pewnością przejdzie do historii. Po 17 latach przerwy do Chojnic zawitał legendarny zespół Dżem. Może dlatego widownia była wyjątkowo liczna - na ten koncert sprzedano ok. 1600 biletów!

Ten koncert z pewnością pozostanie na długo w pamięci.   |  fot. (ro)

Inna rzecz, że marka, legenda i estyma, jaką cieszy się Dżem w całym kraju sprawia, że ta nazwa działa jak magnes dla odbiorców dobrej muzyki z kilku pokoleń. Sami muzycy też zapamiętają go na długo. Choćby z tego względu, że tuż przed wejściem na scenę poznali... Ryszarda Riedla! Wprawdzie to jegomość mający zaledwie parę tygodni, niemniej owo imię i nazwisko zobowiązuje - grupa spotkała się z nim i rodzicami na zapleczu hali widowiskowo - sportowej Centrum Parku i obiecała zająć się malcem.

Dżem

Dżem należy do tej grupy zespołów, które na scenie czują się jak w domu. I zawsze gwarantują wyśmienita dozę muzyki. I tak było tego wieczora. Ze swego przebogatego repertuaru zawsze wyłuskują najistotniejsze i najpopularniejsze utwory z całego przekroju swej twórczości. Na pierwszy ogień poszły więc te najstarsze, z pierwszych lat działalności.  A potem już hity sprzed lat mieszały się z najnowszymi kompozycjami, głównie z wydanej przed 3 laty płyty "Muza". Jeśli ktoś czekał na "Whisky", to musiał poczekać do drugiego bisu. Przy okazji tego utworu Jerzy Styczyński sięgnął po miniaturową gitarę akustyczną. Maciej Balcar błyskawicznie, od pierwszej chwili złapał fenomenalny kontakt z widownią. W kilku momentach "dokazywał" grającemu na instrumentach klawiszowych Januszowi Borzuckiemu. W pewnym momencie oznajmił: - mam pewną znajomą we Wrocławiu, ale urodzoną w Chojnicach, która wiele opowiedziała mi dobrego o Waszym mieście i Borach Tucholskich. Jej zadedykował piękną balladę "Cała w trawie".

Widownia

Magicznie zrobiło się też przy utworze "Do kołyski". Wówczas po raz pierwszy rozbłysły zapalniczki, choć częściej raczej wyświetlacze telefonów. Znak czasu. Dwugodzinny koncert mienił się różnymi barwami muzyki - liczne w dyskografii Dżemu ballady były umiejętnie wymieszane z kompozycjami pełnymi ekspresji. Widzowie nie chcieli tak łatwo wypuścić artystów ze sceny. Udało się! Dżem bisował dwukrotnie. Najpierw "Jesiony" i "Wehikuł czasu" a po chwili już wspomniana "Whisky" i na wyciszenie pełen uroku "Sen o Victorii".

Przed Dżemem 45 - minutowy dynamiczny, rockowy set zagrał chojnicki zespół Nagła Zmiana Klimatu, który świetnie rozgrzał widownię. Inną sympatyczną niespodziankę był konkurs urządzony przez Weekend FM. Szczęśliwcy spośród widzów wylosowali cenne nagrody - wieżę i telewizor. Czego chcieć więcej?

(ro)

fotoreportaz.jpg

 1. 18 marca 2013  10:21   Było super   Obecny

  było super, rewelacja, bułam juz na kilku koncertach Dźemu ale ten zdecydowanie jeden z lepszych :D

  0
  0
 2. 17 marca 2013  16:55   Mała "wtopa"...   bystry

  http://www.wiocha.pl/891354,Wygralam-Szkoda-ze-to-mini-wieza-a-nie-depilator

  0
  0
 3. 17 marca 2013  11:51   Dżem   (oo)bserwator

  Było SUPER!!!

  0
  0
 4. 17 marca 2013  07:53   Pewnie kicha była, bo nikt z ... (2)   anonim

  Pewnie kicha była, bo nikt z tych, co był nie napisał ani slowa

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 17 marca 2013  12:57   Było super !   Będąca na koncercie :D

   Było super i wszyscy bawili się świetnie, a nikt nie pisał jak było, bo wszyscy odsypiali :D

   0
   0
  • 17 marca 2013  12:55   Było świetnie   Będąca na koncercie :)

   Było super! świetny koncert na którym wszyscy bawili się świetnie, a nikt nie pisał jak było, bo wszyscy odsypiali :)

   0
   0
 5. 17 marca 2013  07:51   TYLE W TEMACIE   anonim

  Disco polo zmartwychwstało. Polacy uwielbiają Polo TV .Jest najchętniej oglądanym w Polsce kanałem muzycznym

  0
  0
 6. 17 marca 2013  06:40   Szkoda, że nie było na bis ... (2)   anonim

  Szkoda, że nie było na bis „Ona tu jest i tańczy dla mnie”…. To super kawałek! Podobnie jak bara… bara

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi