Historia ożywa tylko wtedy, gdy do niej wracamy

Dlatego zapraszamy Was 10 stycznia 2026 roku do udziału w V Chojnickim Marszu Powstańców Styczniowych. Marsz nie jest rekonstrukcją ani widowiskiem - to świadomy gest pamięci i forma skłaniająca do obcowania z historią i refleksji.

Spotkanie na szkolnym dziedzińcu będzie okazją do przypomnienia zdarzeń sprzed 163 lat.   |  fot. arch. KH im AK

Organizatorem V Chojnickiego Marszu Powstańców Styczniowych pod Honorowym Patronatem Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego jest Bractwo Strzeleckie im. Józefa Klemensa Piłsudskiego w Chojnicach. 

Zapisy odbywają się podczas zbiórki o godzinie 11:30 na dziedzińcu I LO im. Filomatów Chojnickich - wtedy uczestnicy otrzymają również zestawy startowe. Na końcu trasy wszyscy będą mogli rozgrzać się przy ognisku i otrzymają ciepły posiłek. Powrót do Chojnic jest przewidywany autokarem o godzinie 16:00. 

Adriana Góra