Goście zamiast zapowiadanej niespodzianki doznali porażki

W pierwszy weekend marca w 22 kolejce eWinner 2 ligi Chojniczanka przed własną publicznością podejmowała Wisłę Puławy. Po efektownym otwarciu wiosny w Puławach goście stanęli przed dużo trudniejszym zadaniem.

W drugim meczu sezonu Chojniczanka odniosła kolejne zwycięstwo.   |  fot. Rmak

Przypomnimy, Chojniczanka również efektownie rozpoczęła wiosenny sezon, gdzie w Stężycy pokonała Radunię i warto zaznaczyć, iż gospodarze u siebie za często nie lubią przegrywać. Sobotnie spotkanie było wyjątkowe dla Macieja Kony, który w zimie zamienił Chojniczankę na Wisłę Puławy. W przedmeczowych zapowiedziach przyjezdni nie ukrywali, iż udają się do wicelidera po to, aby sprawić niespodziankę. Od słów przeszli do czynów i do przerwy Chojniczanka remisowała 1:1 z Wisłą Puławy.

CHOJNICZANKA - WISŁA 3:1 (1:1)

Chojniczanka: Broda – Grolik, Byrtek, Kasperowicz, Mikołajczyk, Wolsztyński, Czajkowski, Van Huffel (85 Klichowicz), Niepsuj, Mikołajczak, Pląskowski (85 Klichowicz).

Bramki: 0:1 Carlos 8, 1:1 Pląskowski 35, 2:1 Grolik 58, 3:1 Skrzypczak 81

Żółte kartki: Niepsuj, van Huffel, Byrtek (Chojniczanka), Socha, Bartosiak (Wisła).

Pierwsza połowa toczyła się w dobrym tempie a przyjezdni zdobyli gola już w 8 minucie. Z jednej jak i drugiej strony było wiele chaotycznych zagrań. O ile w pierwszych minutach gra toczyła się pod dyktando gości, to z biegiem czasu gra się wyrównała a w 35 minucie na listę strzelców Chojniczanki wpisał się Pląskowski.

Po wznowieniu gry w 58 minucie Chojniczanka wyszła na prowadzenie po golu zdobytym przez Grolika. W dalszej części meczu obie ekipy stworzyły jeszcze kilka dobrych akcji, jednak w kluczowych sytuacjach zabrakło skuteczności. Goście dążyli do wyrównania a gospodarze do podwyższenia rezultatu, jednak przy wysokim pressingu Chojniczanki nie mieli ułatwionego zadania. W 81 minucie mocnym uderzeniem popisał się Skrzypczak podwyższając na 3:1. Do końca wynik nie uległ zmianie, a kolejna wygrana Chojniczanki jest dobrym prognostykiem przed następnymi meczami. Kolejne spotkanie Chojniczanka rozegra 13 marca ze Zniczem Pruszków. Początek o godz. 12.