Goście wysoko pokonali Chojniczankę

W sobotę 11 maja o godzinie 14:00 Chojniczanka w ramach 32 kolejki piłkarskiej II ligi zmierzy się z Polonią Bytom. Dla gospodarzy będzie to istotny mecz, ponieważ mają realne szanse nie tylko na udział w barażach, ale i bezpośredni awans.

Polonia powalczyła w Chojnicach o komplet punktów zbliżając się do strefy barażowej gromiąc Chojniczankę 4:1.   |  fot. Rmak

Duży krok w kierunku awansu może uczynić Chojniczanka, jeśli tylko znajdzie sposób na zajmującą ósmą lokatę Polonię Bytom. Przypomnijmy. Do końca sezonu zostały tylko trzy kolejki, w których Chojniczanka zagra sobotni mecz z Polonią Bytom, później z Pogonią Siedlce i Olimpią Elbląg –  trzema wymagającymi rywalami. Siedlczanie to lider, bytomianie są konkurentem w walce o baraże, a elblążanie nadal zbierają punkty w walce o utrzymanie.

Chojniczanka – Polonia Bytom 1:4 (0:1)

Chojniczanka: Primel – Szumilas (66. Szczepanek), Edmundsson, Sabala, Goliński, Vitalucci, Nowacki (66. Kolesar), Szymusik, Prałat (46. Korczyc), Kozina (58. Firmino), Banach (66. Raburski)

Gole: 85. Vitalucci – 41. Gajda, 57. Andrzejczak, 61. Zieliński, 78. Żagiel

Kartki: 33. Goliński (CHO), 53. Banach (CHO), 72. Sabala (CHO) – 40. Zieliński (BYT), 67. Wojtyra (BYT), 87. Konieczny (BYT)

Nie takiego przebiegu spotkania spodziewali się gospodarze, ale na tak wysoką wygraną pewnie też nie liczyli goście, ale to oni byli zdecydowanie lepsi od Chojniczanki. Po w miarę wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej Polonia Bytom pokazała rewelacyjną dyspozycję. Tak gra drużyna, która chce awansować do 1 Ligi, czego niestety nie można było dziś powiedzieć o Chojniczance.

Konferencja pomeczowa - tutaj

Aktualna tabela - zobacz

red.)