Gol na wagę remisu!

W sobotę o godz. 20 w Chojnicach Wisła Puławy zmierzy się z Chojniczanką. Będzie to pierwsza potyczka już w ramach rundy rewanżowej. Goście na półmetku z 21 pkt. plasują się na 12 miejscu, a ekipa gospodarzy z 2 pkt. więcej na 9 pozycji.

Wisła była bardzo długo na prowadzeniu, a Chojniczanka wyrównała dopiero w ostatniej, doliczonej minucie strzałem zmiennika Alexa Firmino.   |  fot. Rmak

Nie ulega wątpliwości, że dziś dojdzie do spotkania dwóch ekip, dla których trzy punkty są „na wagę złota”. Na półmetku lepszą sytuację ma Chojniczanka i to ona przystąpi do spotkania raczej w roli faworyta, w przeciwieństwie do gości, którzy czekają na zwycięstwo od 10 października.

Chojniczanka – Wisła Puławy 1:1 (0:1)

Chojniczanka: Primel – Szczytniewski (82. Korczyc), Golak, Boczek (82. Banach), Szymusik (40. Raburski), Szumilas, Nowacki, Prałat (81. Firmino), Mikołajczak, Szczepanek (71. Kolesar), Giel.

Bramki: 13. Retlewski. 90+9. Firmino

Kartki: 75. Szczytniewski (CHO), 77. Boczek (CHO) – 9. Wiech (PUL), 49. Skałecki (PUL), 75. Noiszewski (PUL)  

Czerwona: 51. Wiech (PUL) 90+9. Skałecki (PUL)

Niestety, pierwsza połowa nie ułożyła się korzystnie dla zawodników Chojniczanki. Już w 13 min. napastnik przyjezdnych w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy pewnym uderzeniem zdobył prowadzenie 1:0. Drużyna z Puław na tle rywala wypadła korzystniej i była bliżej podwyższenia rezultatu, w przeciwieństwie do gospodarzy, którzy takich okazji sobie nie stworzyli.

Krótko po przerwie kolejną sytuację podbramkową stworzyli sobie piłkarze z Puław. Piłka po strzale odbiła się od słupka jednak dobitka okazała się nieskuteczna. W 51 min. po otrzymaniu drugiej żółtej kartki, a w konsekwencji czerwonej, boisko opuścił zawodnik Wisły. Sporo szczęścia w 66 min. mieli goście, kiedy piłka po uderzeniu Sczytniewskiego nie wpadła do bramki odbijając się od słupka.

Z upływem min. Chojniczanka próbował wywierać presję na osłabionych i skoncentrowanych na bronieniu przeciwnikach jednak nie miało to przełożenia na sytuacje podbramkowe. I kiedy pomimo doliczonego czasu gry wydawało się, iż Chojniczanka zakończy spotkanie przegraną to zbawienna okazała się 99 min, kiedy to Firmino doprowadził do remisu, a protestujący zawodnik gości na zakończenie spotkania został ukarany czerwoną kartką.   

Skrót spotkania - zobacz

Konferencja pomeczowa - tutaj

Kolejny mecz Chojniczanka rozegra z Lechem II Poznań w sobotę 25 listopada o godz. 12:000.

Fot. Rmak. Tabela flashscore.pl