Gmina chce zmniejszyć ruch pojazdów na charzykowskiej promenadzie

Władze gminy Chojnice postanowiły uporządkować ruch aut na promenadzie w Charzykowach. Najwięcej problemów jest na niej w okolicach portu jachtowego oraz na ul. Jeziornej opodal WOPR-ówki.

Ograniczenia mają zapewnić bezpieczeństwo dla korzystających z promenady, jako piesi czy rowerzyści.   |  fot. ilustrac.

By poznać wszystkie problemy i stanowiska mieszkańców oraz przedsiębiorców, którzy korzystają z promenady, najpierw w UG zorganizowano spotkanie w tej sprawie. Byli na niej także policjanci i przedstawiciele WOPR. Kolejnym etapem była wizja lokalna w terenie, by na miejscu dojść do rozwiązań gwarantujących poprawę bezpieczeństwa korzystających z promenady, jako piesi czy rowerzyści. Wnioski i uzgodnienia przekazał na ostatniej konferencji prasowej wicewójt Janusz Szczepański.

- Opodal wopr-ówki są dwie posesje, do których jeszcze nie istnieją wjazdy na nie, a ich właściciele parkują przy promenadzie. Otrzymali oni warunkową zgodę na parkowanie w wyznaczonych przez UG miejscach jeszcze przez rok. W tym czasie muszą zbudować te wjazdy. Wzmacniamy blokadę przejazdu w ciągu ul. Jeziornej, gdyż jest demolowana co jakiś czas. Zapewne po to, by mieszkańcy Zacisza mogli tędy dojechać do drogi powiatowej.

- Ponadto stanie szlaban przy promenadzie pomiędzy ChKŻ i LKS, którym będą zarządzać wspomniane kluby. Są w pobliżu spore parkingi, gdzie można zostawić swój pojazd. Powstanie też próg spowalniający na zjeździe ulicą Jeziorną w stronę plaży i pomostu. Ponadto poprosiliśmy policję o nasilenie kontroli parkowania na promenadzie. W sobotę 29.06 wlepiła ona tam 48 mandatów za nieprawidłowe parkowanie – przekazał Janusz Szczepański.

Więcej szczegółów w relacji video z konferencji prasowej w UG Chojnice.

(je)