Gmina chce sprzedać grunty pod budowę masztów telefonii komórkowej

Jedna z sieci telefonii komórkowej złożyła władzom gminy Chojnice propozycję wykupu w trzech miejscowościach terenów pod budowę masztów telefonii komórkowej. Jej propozycja, to równowartość 6 – letniego czynszu dzierżawnego.

Maszty miałyby stanąć w Kłodawie, Silnie i Swornegaciach.   |  fot. arch/Rmak

Nie zgodził się na to wójt gminy Zbigniew Szczepański. Poinformował o tym podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej. - Wg mnie dobre inwestycje zwracają się po około 10 latach. Zaproponowaliśmy więc tej sieci wykup za cenę 15 – letniego czynszu, ale nie mniej niż wartość wyceny wg rzeczoznawcy. Aktualnie otrzymujemy od jednej lokalizacji, która ma ok. 150 m2, średnio 12 tys. zł rocznie – przekazał włodarz gminy.  Takie porozumienie uzyskało jednomyślne poparcie członków Kolegium Rady Gminy.

Po jej przygotowaniu w Urzędzie Gminy i akceptacji przez przedstawicieli sieci komórkowej, muszą je jeszcze zatwierdzić radni na jednej z najbliższych sesji. Maszty miałyby stanąć w Kłodawie, Silnie i Swornegaciach. Wcześniej władze gminy, by zapewnić lepszy odbiór w tzw. białej plamie na terenie gminy, czyli okolicach Klosnowa i Zbenin, wysłały do wszystkich sieci telefonii komórkowej propozycję zwolnienia na 25 lat z czynszu dzierżawnego, o ile postawią maszt w tamtym rejonie.

- Niestety, do dziś nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi na tą propozycję – poinformował Zbigniew Szczepański.

(je)