Gmina Chojnice zaprasza na III edycję akcji „Sadzimy dla pszczół”

Akcja odbędzie się 4 listopada i będzie polegała na posadzeniu kilkuset miododajnych drzew i krzewów – lip, klonów, śnieguliczek, amorfy, wierzb i innych w Pawłówku i Angowicach. Mile widziane własne szpadle. Organizator zapewnia kawę, herbatę, kiełbaski.

Wydarzenie będzie okazją do wspólnej pracy na rzecz ochrony przyrody, co bardzo zapada w pamięć i stanowi najlepszy rodzaj edukacji – przez działanie.   |  fot. arch. UG

Na godz. 11.00 zaplanowano zbiórkę uczestników na ul. Długiej w Pawłówku w sąsiedztwie boiska sportowego (jadąc od Chojnic na rondzie przy Galerii pierwszy zjazd z ronda). Stamtąd przejazd lub przejście na miejsce sadzenia położone w odległości ok. 300 m. Po szkoleniu i rozdaniu materiałów informacyjnych, rozpocznie się sadzenie drzewek. Około godz. 12.30 nastąpi przejazd do Angowic. Tam w miejscowej świetlicy zostanie podana kawa i herbata.

Sadzenie drzew i krzewów na gminnym gruncie będzie w sąsiedztwie zabytkowej dzwonnicy w Angowicach. Na godz. 14.00 zaplanowano ognisko z pieczeniem kiełbasek. To będzie ostatni akcent akcji. Zapraszamy do udziału w akcji sadzenia wszystkich chętnych. Zgłoś swój udział albo po prostu przyjedź! Zgłoszenia udziału można dokonać do dnia 3.11.2023 bezpośrednio u koordynatora akcji – pracownika Urzędu Gminy Macieja Drozda pod nr tel. 602 648 171.

Tu również zainteresowani udziałem mogą uzyskać więcej informacji. Organizator zapewnia kilka szpadli, ale w przypadku licznej frekwencji, przygotowana ilość może okazać się niewystarczająca.

UG Chojnice