Gmina Brusy w programie TVP Gdańsk

TVP-3 Gdańsk odwiedziła plażę w Czernicy i tamtejszy, pięknie położony pomiędzy jeziorami Dybrzk i Kosobudno, półwysep. Owocem tej wizyty jest kolejny odcinek programu "Pomorze na weekend" ukazujący walory, historię i ciekawostki gminy Brusy.

Pomorze na weekend” to wyjątkowi goście, atrakcyjne propozycje z różnych zakątków regionu, przepisy kuchni kaszubskiej itp.   |  fot. UM Brusy

W programie były nasze piękne krajobrazy, ciekawe rozmowy i dobra kuchnia. Podczas programu został zorganizowany konkurs dla telewidzów. Wystarczyło być pierwszą osobą, która zadzwoni pod wskazany numer, aby wygrać bardzo ciekawe nagrody. Sponsorami nagród byli: Wypożyczalnia kajaków "Stara Odlewnia", Restauracja Młyn w Czernicy oraz Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego. Nagrody, to rodzinny spływ kajakowy Brdą, obiad/kolacja w restauracji oraz warsztaty w Chacie Kaszubskiej.

W programie użyto materiałów archiwalnych, zdjęć i video przekazanych przez Gminę Brusy, gości programu oraz Telewizję Kablową Brusy. Pierwsządrugą część programu można obejrzeć na stronie TVP Gdańsk.

UM Brusy, oprac. (je)