Głosowanie na petycje ws. DINO w Charzykowach zakończone

Jak już pisaliśmy, w Charzykowach zwolennicy i przeciwnicy budowy w letniej „stolicy” gminy Chojnice marketu sieci DINO zbierali podpisy pod dwoma kontrpetycjami. W poniedziałek 6 listopada do Urzędu Gminy dotarła druga jej zwolenników.

Inwestycja nie obniży wartości działek a jedynie ją podniesie – poinformował wójt Szczepański.   |  fot. (je)

Pod pierwszą, w której domagano się od wójta Zbigniewa Szczepańskiego nie wydawania pozytywnej decyzji ws. budowy, są ogółem 63 podpisy. Jeden z nich, jak przekazał na wczorajszej (9.11.) konferencji prasowej wójt Zbigniew Szczepański, jeden z nich złożyła wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Chojnickiego Bożena Stępień. Najprawdopodobniej po upublicznieniu informacji o tej petycji uaktywnili się zwolennicy budowy marketu na obrzeżach Charzyków. Swoista „kontrpetycja” popierająca budowę trafiła na biurko wójta w miniony poniedziałek 6.11. Są na niej 203 podpisy.

- Ilość podpisów na petycjach nie jest brana pod uwagę przy wydawaniu decyzji. Jest na ukończeniu zlecona przez UG analiza urbanistyczna. Na jej podstawie w przyszłym tygodniu zostanie wydany projekt decyzji lokalizacyjnej, który będzie podlegał uzgodnieniom, do którego będzie można składać protesty. Niektórzy mówią, że ta inwestycja zaniży wartość ich działek. Zapytałem o to inwestora budującego domy mieszkalne w pobliżu, czyli p.Józefa Urbaniaka. Stwierdził, że absolutnie nie, a wręcz podniesie ich wartość – przekazał włodarz gminy.

(je)