Finały będą w „stolicy”

Dziewczęta z SP nr 3, chłopcy z SP nr 7 oraz gimnazjaliści z Gimnazjum nr 3 będą reprezentować Chojnice podczas zawodów powiatowych w tenisie stołowym.

Finały powiatowe odbędą się w „stolicy ping - ponga” w powiecie chojnickim czyli w Konarzynach.

Międzyszkolne zawody w tenisie stołowym szkół podstawowych i gimnazjalnych odbyły się w Zespole Szkół nr 7 w Chojnicach.  W kategorii dziewcząt szkół podstawowych wygrała SP nr 3, która pokonała 3:0 SP nr 7.  Wśród chłopców zagrały również tylko dwie szkoły – SP nr 7 i SP nr 3. Wygrali gospodarze 3:1. Lepsza była frekwencja wśród gimnazjalistów.  W kategorii dziewcząt wygrały zawodniczki z Gimnazjum nr 3, pokonując Gimnazjum nr 1 3:1 oraz Gimnazjum nr 2 3:1.

Wśród chłopców wygrało również Gimnazjum nr 3, które pokonało Gimnazjum nr 1 3:1, Gimnazjum Akademickie 3:0 i Gimnazjum nr 2 3:0. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1, a trzecie Gimnazjum nr 2, ostatnie Gimnazjum Katolickie. Zwycięzcy zawodów będą reprezentować Chojnice w zawodach powiatowych w Konarzynach – informuje Paweł Skiba z ZS nr 7 w Chojnicach.