Finał baraży bez Chojniczanki

Ubiegłoroczny spadkowicz Chojniczanka, beniaminkowie Stal Stalowa Wola i Polonia Bytom oraz doświadczony drugoligowiec KKS Kalisz zapewniły sobie grę w barażach o pierwszą ligę.

Pomimo kilku dogodnych sytuacji Chojniczanka przegrała spotkanie i na przyszły sezon rozpocznie rozgrywki nadal w II lidze.   |  fot. screen TVP Sport

Chojniczanka w środę 29 maja o godz. 18:45 zagra na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola w półfinale baraży o awans do Fortuna 1 Ligi. Dzisiejsi rywale w ostatnich tygodniach prezentowali się na tyle dobrze, że trudno wskazać faworyta. W obecnym sezonie w starciach bezpośrednich lepsza była Stal. W sierpniu ekipa ze Stalowej Woli wygrała aż 5:2. Rewanż był dużo bardziej wyrównany, gdyż zakończył się remisem 1:1. Jak będzie tym razem? Stawka meczu będzie zdecydowanie większa, a baraże rządzą się swoimi prawami.

Stal Stalowa Wola - Chojniczanka 2:1 (0:0)

Chojniczanka: Primel – Szymusik, Boczek, Edmundsson, Szczytniewski – Nowacki (85. Paprzycki) – Korczyc (57. Prałat), Firmino (58. Kozina), Szczepanek (85. Skiba), Banach (57. Vitalucci) – Sabala.

Gole: 60. Urban, 90+2. Pioterczak

Kartki: 47. Oko (SSW) – 67. Szczytniewski (CHO)

W pierwszej połowie oba zespoły miały po jednej sytuacji bramkowej. Znacznie bliżej strzelenia gola była Chojniczanka, bo w 9 minucie po wrzucie z autu, uderzenie głową  Boczka trafiło w poprzeczkę. Decydująca dla losów spotkania okazała się 60 minuta, kiedy gospodarze po rzucie wolnym objęli prowadzenie. Chojniczanka walczyła, by doprowadzić do wyrównania, ale bez powodzenia. W doliczonym czasie gry mocnym uderzeniem z dystansu popisał się zawodnik rezerwowy Stali nie dając szans na obronę Primelowi. W samej końcówce Boczek zdobył bramkę kontaktową, jednak Chojniczance zabrakło czasu, by doprowadzić do wyrównania.

Konferencja po meczu barażowym - tutaj

Finał barażów zaplanowano na sobotę 1 czerwca. Wiadomo już, że spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30. W Kaliszu Stal Stalowa Wola zmierzy się z KKS Kalisz, który pokonał Polonię Bytom 1:0.